شرکت امریکایی واتس اپ درحال تلاش برای جلب موافقت کاربران با سیاست حریم خصوصی جدید است.

به گزارش برات نیوز، حدود یک ماه پیش «واتساپ» به‌روزرسانی سیاست حریم خصوصی این پیام‌رسان را به دلیل سردرگمی کاربران و انتشار اطلاعات غلط در این باره، تا ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت 1400) به تعویق انداخت.

درهمین حال شرکت واتساپ با انتشار یک پست وبلاگی اعمال تغییرات در سیاست حریم خصوصی این پیام‌رسان را که قرار بود ۸ فوریه (۲۰ بهمن ۹۹) اجرا شود، سه ماه به تعویق انداخت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، مدیران واتساپ دلیل این تصمیم را سردرگرمی کاربران و انتشار اطلاعات غلط درباره سیاست‌های جدید عنوان کرده‌اند.

اجرای سیاست حریم خصوصی واتس اپ برای کاربران

اما با توجه به تعویق اجرای این قانون، پیام رسان واتس‌اپ آپدیت سیاست حریم خصوصی جنجالی خود را پیش خواهد برد.

 این درحالی است که به کاربران فرصت می‌دهد این آپدیت را بخوانند و همچنین بنری را برای ارائه اطلاعات بیشتر نمایش خواهد داد.

این سرویس پیام رسان درشبکه های اجتماعی ژانویه به کاربران اعلام کرد در حال آماده سازی سیاست حریم خصوصی جدیدی است که تحت آن اطلاعات کاربران را به شکل محدود با فیس بوک و زیر مجموعه این شرکت به اشتراک خواهد گذاشت.

براساس این گزارش، اعلام این تصمیم باعث برانگیخته شدن اعتراض جهانی و کوچ کاربران به اپلیکیشنهای رقیب نظیر تلگرام و سیگنال شد.

تاکید واتس اپ برای عدم دسترسی به پیام های خصوصی کاربران

به همین منظور و در نتیجه واتس‌اپ ناچار شد اجرای سیاست جدید را تا ماه مه به تاخیر بیندازد و در این بین تلاش کند توضیح دهد این آپدیت به روی اشتراک گذاری پیامهای کاربران با شرکتها متمرکز شده و شامل پیامهای خصوصی آنها نمی شود.

 در هند که بزرگترین پایگاه کاربران واتس‌اپ به شمار می رود چند روز پس از اینکه وزارت فناوری هند از واتس‌اپ خواست این به روزرسانی را حذف کند، مدیران فیس بوک به پاسخگویی در برابر یک هیئت پارلمانی در خصوص لزوم انجام این تغییرات پرداختند.

سرویس پیام رسان یادآوری واتس اپ در سیاست جدید

 واتس‌اپ در پست وبلاگ اعلام کرد دوباره به کاربران برای مرور و موافقت با آپدیت حریم خصوصی به منظور ادامه امکان استفاده آنها از این سرویس پیام رسان یادآوری خواهد کرد.

 همچنین اطلاعات بیشتری را برای پاسخگویی به نگرانی‌هایی که از سوی کاربران مطرح می شود، گنجانده است.

براساس این گزارش، اعلام اخیر واتس‌اپ در حالی صورت گرفته که اقدام فیس بوک  شرکت مادر این پیام رسان در مسدود کردن همه محتوای خبری در استرالیا، با انتقاد گسترده سیاستمداران و ناشران جهانی روبرو شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *