تکنولوژیمنتخب سردبیر

سیستم ایمیل ایرانی راه اندازی شد

سیستم ایمیل ایرانی

محققین یک شرکت دانش بنیان توانستند سیستم ایمیل بومی را با هدف ارتقا امنیت داده‌های سازمان طراحی و پیاده سازی کنند. سلمان افشار کرمانی، رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان، خبر انتشار پیاده سازی سیستم ایمیل ایرانی با نام چاپار را عنوان کرد و گفت: پیش از تولید چاپار ۹۵ درصد بازار این بخش در اختیار ۴ محصول خارجی بود اما حالا با گذشت ۴ سال از ورود این محصول به بازار، توانستیم ۳۰ درصد از بازار را از دست محصولات خارجی گرفته و خود را جایگزین آن‌ها کنیم.

به گزارش برات نیوز ؛‌ سلمان افشار کرمانی با توجه به این نکته که نسخه جدید سیستم ایمیل ایرانی با رایانش ابری کار می‌کند، بیان کرد: شاخص ویژگی دیگر این نرم‌افزار امنیت بالای آن است. به دلیل آن که داده‌های رسمی با استفاده از ایمیل‌ها جا به جا می‌شوند، موضوع امنیت در این بخش حائز اهمیت است. در بخش تحقیق و توسعه امنیت را به عنوان موضوع اصلی در نظر گرفته‌ایم تا مشتریان با اطمینان خاطر بتوانند از این محصول استفاده کنند.

سیستم ایمیل ایرانی راه اندازی شد
سیستم ایمیل ایرانی راه اندازی شد

دانشگاه‌ها و نهادهای دولتی از اصلی‌ترین کاربران این سیستم بومی به حساب می‌آیند. سلمان افشار کرمانی در ادامه گفت: دانشگاه‌ها در حدود ۳ تا ۵ میلیارد تومان را در سال برای خرید این محصول هزینه می‌کنند. در حال حاضر نزدیک به ۳۰ دانشگاه و ۳۰ نهاد و سازمان دولتی در حال استفاده از این محصول هستند و علاوه بر آن، ۱۰ مجموعه خصوصی نیز این محصول را خریداری کرده و از آن استفاده می‌کنند.

سلمان افشار کرمانی یادآور شد: انواع فرم‌های ثبت نام با ساختارهای قابل سفارشی‌سازی، وجود فرم‌های برگرداندن رمز عبور با شیوه‌های استاندارد، امکان ورود دو مرحله ای، ایجاد صفحات اختصاصی، ظاهر گرافیکی، ساختار ماژولار، امکان ارسال ایمیل گروهی و غیره تنها برخی از قابلیت‌های موجود در این سیستم هستند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید