با توجه به انجام اقدامات پیشگیرانه در مقابل بیماری کرونا، سیستم تهویه قطار مترو تغییر کرده و چندین برابر تقویت شد.

به گزارش برات نیوز،مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران از تغییر سیستم تهویه قطارهای مترو تهران خبر داد.

با توجه به شیوع بیماری کرونا تا مدت ها مردم از ترس مبتلا شدن به این بیماری در مترو حضور نمی یافتند.

به طوری که قطارهای مترو شهری بسیار خلوت شده بود و دیگر از آن هیاهو و ازدحام جمعیت خبری نبود.

اما حالا پس از گذشت چند ماه و اعمال موارد ضدعفونی و نظارت بیشتر برخی از مردم کم کم برای ترددهای شهری خود از مترو استفاده می کنند.

درهمین راستا شرکت بهره برداری مترو تهران اقدام به اعمال تغییراتی در سیستم تهویه واگن های قطار کرده تا جا به جایی هوا بیشتر انجام شود.

اعمال ضدعفونی کردن واگن های مترو

فرنوش نوبخت درباره سیستم جدید تهیه مترو اظهار داشت: در سیستم جدید تهویه مترو، هواساز قطارها از زیر صندلی‌ها به بیرون مکیده می‌شود و هوای تازه از بیرون وارد واگن‌ها می‌شود.

وی درادامه گفت: با تغییر سیستم تهویه هوا،چرخش هوا محدودتر شده تا هوای بیرون وارد و هوای داخل قطارها خارج شود تا بیشترین جابجایی و تهویه را داشته باشیم.

نوبخت درباره ضدعفونی و وضعیت تهویه قطارها اظهار کرد: داخل تمامی واگن های مترو ضدعفونی انجام شده و در سیستم هواکش داخل قطارها تغییراتی ایجاد شده است.

افزایش میزان جا به جایی هوا در مترو

وی ادامه داد: در سیستم جدید هواساز قطارها از زیر صندلی‌ها به بیرون مکیده می‌شود و هوای تازه از بیرون وارد واگن‌ها می‌شود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام کرد: با تعبیه سیستم جدید چرخش هوا محدودتر شده و هوای بیرون وارد و هوای داخل قطارها خارج می شود و بیشترین جابجایی و تهویه انجام می شود.

نوبخت درباره دستفروشان گفت: دستفروشان واقعیت جامعه هستند و باید به مساله آن‌ها به صورت واقع بینانه پرداخت.

وی ضمن اشاره به اینکه درحال مقابله با فعالیت دستفروشان هستیم گفت: مساله دستفروشان به عنوان یک موضوع اجتماعی باید بررسی شود و ارگان‌های دیگرنیز باید برای ساماندهی و ایجاد شغل برای آن‌ها ورود کنند.

 نوبخت درباره اخباری مبنی بر محدودیت اتباع خارجی در شارژ بلیت مترو گفت: هیچ محدودیتی برای شارژ بلیت مترو اتباع خارجی مقیم ایران ایجاد نشده است.

ضرورت ارائه کارت شناسایی برای ورود به مترو

وی خاطر نشان کرد: تمامی کارت بلیت‌ها در حال شخصی‌سازی هستند و خارجی‌های مقیم کشور نیز کارت اقامت دارند که کد دارد و می‌توانند با این کد در باجه‌های مترو نسبت به شارژ بلیت اقدام کنند.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام کرد: به دلیل شرایط کرونایی و برنامه‌هایی که به منظور شناسایی بیماران احتمالی در ایستگاه‌های مترو منظور شده افراد حتما باید کارت شناسایی داشته باشند.

وی در ادامه گفت: این ضرورت برای سلامتی همه شهروندانی است که از مترو استفاده می‌کنند و هیچ محدودیتی نیز وجود ندارد.

نوبخت تصریح کرد: هر فرد خارجی باید شماره پاسپورت، کد اقامتی و یا یک کد شناسایی که به آن داده شده را در باجه‌ها تحویل می دهد و ثبت می شود.

عدم وجود مشکل برای ورود به مترو

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با بیان اینکه این طرح اکنون در فاز اختیاری در حال اجرا است، گفت: هیچ محدودیتی وجود ندارد و هیچ قاعده استثنائی هم ایجاد نشده است.

به گفته وی هیچ مشکلی برای ورود به ایستگاه‌های مترو نیز وجود ندارد.

نوبخت با بیان اینکه افراد می‌توانند به ایستگاه‌ها مراجعه و این موضوع را بررسی کنند اظهار کرد: مترو با همه همکاری می‌کند و برای مهمانان و افراد مقیم در کشور نیز احترام قائلیم و قصد اذیت کسی را نداریم .

وی ضمن اشاره به تغییر سیستم تهویه قطار مترو ادامه داد: اتباع و خارجی‌ها نیز می‌توانند برای خرید بلیت تک سفره اقدام کنند و یا از باجه‌ها نسبت به شارژ کارت بلیت خود اقدام کنند و هیچ مشکلی وجود ندارد.

شناسایی و پردازش وضعیت بیماران کرونایی

این مقام مسوول در پاسخ به این سوال که این اقدام چه تاثیری در شناسایی بیماران کرونایی داشته است، گفت: این اقدام تازه شروع شده و تاثیر آن به مرور زمان مشخص خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: آمارلازم به بانک‌های اطلاعاتی ارائه شده و اقدامات بعدی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ضمن اشاره به تغییر سیستم تهویه قطار مترو افزود: درهنگام اجباری شدن استفاده از ماسک با مخالفت‌های زیادی روبرو شدیم، اما برای عبور از بحران کرونا این اقدامات مهم بوده و توجه به سلامت شهروندان بسیار ضروری است.

نوبخت ضمن اشاره به کاهش تعداد دستفروشان اظهار کرد: به مساله دستفروشان باید رسیدگی شود وقطعا وضعیت آن ها در دست بررسی است.

کاهش تعداد دستفروشان در یک سال گذشته

وی درباره افزایش آمار دستفروشی در مترو اعلام کرد: با توجه به ارقام متفاوت، آمار مسافران مترو در یک سال گذشته و پس از شیوع کرونا نصف شده است و در کنار آن آمار دستفروشان نیز کمتر شده است.

این مقام مسوول اظهار کرد:مردم مانند گذشته رغبت به خرید ندارند و با توجه به شرایط اقتصادی مردم با احتیاط خرید می‌کنند.

وی با بیان اینکه ورود دستفروشان به کابین بانوان زیاد شده است، گفت: دستفروشان نباید به کابین بانوان وارد شوند و امیدواریم آقایان حریمی که برای آن‌ها ایجاد شده را محترم بدانند.

تلاش مسوولان مترو برای پرداخت حقوق کارگران

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو درباره امنیت مترو تهران گفت: امنیت اجتماعی مترو کاملا تحت نظارت است و تلاش ما بر این است که این تکلیف را انجام و ارباب رجوع خود را محترم بدانیم.

نوبخت درباره پرداخت مطالبات کارگران مترو گفت: مترو تلاش دارد که حقوق کارگران در پایان سال پرداخت شود.

وی ضمن اشاره به تغییر سیستم تهویه قطار مترو ادامه داد: مترو تهران به پول نیاز دارد و در حال رایزنی هستیم تا به منابع مالی دست پیدا کنیم.

تصویب پرداخت وام به مترو از سوی ستاد ملی کرونا

این مقام مسوول تصریح کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا بودجه‌ای را مصوب کرده و در تلاش هستیم تا بتوانیم آن بودجه را در قالب یک وام دریافت کنیم.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو گفت: اگر بتوانیم این وام را تا پایان سال دریافت کنیم جای امیدواری است که بتوانیم مطالبات پیمانکاران را پرداخت کنیم و این سال سخت را به پایان رسانیم.

به گفته وی پرداخت حقوق کارگران منوط به دریافت وام نیست، اما با این کمک، مشکلات ما حل خواهد شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *