تکنولوژی

سیستم رمزنگاری زوم برای کاربران حق اشتراکی قوی‌تر خواهد شد

سیستم رمزنگاری زوم

در چند ماه گذشته، به دلیل رعایت اصول قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ استفاده از پلتفرم‎‌های تماس تصویری مانند ZOOM به شکل چشم‌گیری در میان مردم افزایش یافته‌است. محبوبیت یافتن برنامه ZOOM در میان مردم، موجب شد که این پلتفرم به شکل دقیق‌تری مورد بررسی قرار بگیرد و بسیاری از اشکالات آن با وضوح بیشتری نمایان شود. یکی از این موارد، اشکالات سیستم رمزنگاری زوم بود که امنیت و حریم شخصی افراد را در خطر قرار می‌داد. با برات نیوز همراه باشید.

سیستم رمزنگاری زوم ، ممکن است با ریزش کاربران این پلتفرم همراه شود

شرکت سازنده این پلتفرم، در به‌روزرسانی نسخه ۵.۰ برنامه زوم؛ با کمک گرفتن از چند سرویس رمزنگاری سعی کرد تا ایرادات سیستم امنیتی خود را برطرف کند. حالا بر اساس گفته‌های خبرگزاری رویترز، ظاهرا این شرکت قصد دارد که در طی چند مرحله دوباره سیستم رمزنگاری زوم را تقویت کند. اما متاسفانه امکانات امنیتی جدید تنها برای کاربران حق اشتراکی این پلتفرم قابل دسترسی خواهند بود.

ریزش کاربران زوم به دلیل ضعف سیستم رمزنگاری

کاربرانی که قصد دارند تنها به خدمات رایگان این شرکت بسنده کنند، احتمالا به تصمیم جدید این شرکت اعتراض خواهند کرد؛ اما بسیاری از افراد عقیده دارند که این شرکت سازنده ZOOM حق دارد که هزینه اشتراک خدمات خود را دریافت کند. به گفته جان کالاس، عضو انجمن آزادی‌های مدنی آمریکا، دریافت هزینه در قبال تضمین امنیت سیستم رمزنگاری زوم؛ کاربران را از استفاده از این پلتفرم دلسرد خواهد کرد و اگر یک کاربر رایگان در آینده با مشکلات امنیتی و هرزنامه‌ها برخورد داشته‌باشد؛ ممکن است به جای پرداخت هزینه، به کلی برنامه ZOOM را رها کند.

برخی از مخالفان این تصمیم شرکت ZOOM ، به سرویس‌هایی اشاره می‌کنند که در عین حال که رایگان هستند، سیستم رمزنگاری قدرتمندی را هم به کاربران ارائه می‌کنند. اما همان‌طور که در گزارش رویترز هم ذکر شده‌است، باید توجه کرد که شرکت‌هایی مثل Facebook و Google درآمد خود را از طریق خدمات دیگر مانند تبلیغات به دست می‌آورند، در حالی‌که درآمد پلتفرمی مانند زوم به مقدار زیادی به خدمات حق اشتراکی آن وابسته‌است و تصمیم آن‌ها برای دریافت هزینه در ازای تقویت سیستم رمزنگاری معقول به نظر می‌رسد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید