امروز، سه‌شنبه ۱ مهر ۹۹، شاخص سهام منطقه آسیا اقیانوسیه به شدت افت کرد. این افت ناشی از سقوط سنگین شاخص‌های سهام خطوط هوایی آسیا اقیانوسیه با بازگشت نگرانی ازهمه‌گیری دوباره کروناست.

به گزارش برات نیوز و به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، با بررسی سهام ایرلاین‌های این منطقه می‌بینیم که سهام ایسترن ایرلاین چین در بورس هنگ‌کنگ ۴/۲۴ درصد و سهام سوزرن ایرلاین چین ۳/۷۴ درصد سقوط را تجربه کردند. در ادامه نیز شاهد سقوط سهام کاتای پاسیفیک، سهام هواپیمایی کره‌جنوبی، سهام کانتاس ایرویز استرالیا و سهام هواپیمایی سنگاپور به ترتیب به میزان ۱/۵۸ درصد، ۲/۳۹ درصد، ۲/۷۳ درصد و ۱/۷۵ درصد هستیم.

در همین میان گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن نیز با افت مواجه شده، این درحالی‌ست که نیکی ژاپن در روندی خلاف جهت سایر سهام‌های منطقه، ۰/۱۸ درصد رشد صعودی داشت.

بیشتر بخوانید: سقوط آزاد بورس‌های جهانی

کامپوزیت شانگهای در بازار چین درحالی بدون تغییر باقی مانده است که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ به میزان  ۰/۳۵ درصد سقوط را تجربه کرد.

از جمله سهام‌های افت کرده در همین بازار می‌توان به ای‌اس‌اکس استرالیا با ۰/۶۳ درصد افت و کوسپی کره‌جنوبی با ۱/۷۵ درصد افت اشاره کرد.

در بازار ارز نیز شاهد تقویت دلار در معاملات شب گذشته بودیم اما صبح امروز در مقابل بازار ارز آسیا با سقوط مواجه شد. در همین زمینه توجه شما را به آمار کسب شده جلب می‌کنیم:

سقوط دلار در مقابل یوآن چین: ۰/۳ درصد، نرخ برابری ۶/۷۸۳۸ واحد

سقوط دلار در مقابل ین ژاپن: ۰/۱۱ درصد، نرخ برابری ۱۰۴/۵۲ واحد

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *