بورسمنتخب سردبیر

آیفکس در خردادماه 28 درصد افزایش یافت

شاخص بازار فرابورس

به گزارش برات ‌نیوز ، بررسی تغییرات فرابورس در خردادماه امسال نشان می‌دهد طی ۱۷ روز معاملاتی تعداد ۴۵ میلیارد و ۵۸۲ میلیون اوراق بهادار در ۱۴ میلیون و ۲۴۶ هزار نوبت به ارزش ۹۴۲ هزار و ۶۱۲ میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب رشد ۴ درصدی حجم، افزایش ۲۸۶ درصدی نوبت‌های معاملات و رشد ۵۴۱ درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند. شاخص بازار فرابورس در خرداد ماه افزایش یافت.

بررسی معاملاتو شاخص بازار فرابورس در ماه گذشته نشان می‌دهد که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس ۲۶۸۱ میلیون ورقه و میانگین ارزش معاملات نیز ۵ هزار و ۵۴۵ میلیارد ریال بوده است.

به‌علاوه بازار اول فرابورس در ماه خرداد تغییر مالکیت ۴ میلیارد و ۵۳۲ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۱۰۱ هزار و ۲۰۳ میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۲۱ میلیارد و ۷۶۹ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۴۱۱ هزار و ۳۰۶ میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر افزایش ۷۲ درصدی حجم و خردادماه سال گذشته است.

بیشتر بخوانید: امروز بازار بورس رشد 30 واحدی را تجربه کرد

در این گزارش آمده است که در بازار ابزارهای مالی نیز تعداد ۱۸۰ میلیون اوراق بدهی به ارزش ۱۶۶ هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال معامله شده که افزایش ۴۴۷ درصدی حجم و ۴۹۲ درصدی ارزش معاملات این بازار در خردادماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

علاوه‌براین، حدود ۲۲۹۰ میلیون واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش ۳۹ میلیارد و ۲۲ میلیون ریال و ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش ۲۲۲۵ میلیارد ریال در این مدت در بازار فرابورس معامله شده است که خبر از افزایش ۲۷۶ درصدی حجم و رشد ۲۷۰ درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و همچنین رشد ۱۱۳ درصدی حجم و افزایش ۲۱۰ درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با خردادماه سال گذشته می‌دهد.

در ادامه این گزارش می‌خوانیم شاخص کل فرابورس نیز که معاملات خردادماه سال جاری را از ارتفاع ۱۱ هزار و ۱۱۳ واحد آغاز کرده بود با ثبت رشد ۲۸ درصدی در پایان این ماه به ارتفاع ۱۴ هزار و ۱۸۰ واحد رسید.

ارزش کل بازار فرابورس نیز که در ابتدای خرداد ۱۱۶۷۰ هزار و ۳۷۳ میلیارد ریال بود در پایان این ماه با ثبت رشد ۲۴ درصدی به عدد ۱۴۴۳۷ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال رسید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید