در جریان معاملات بازار بورس، شاخص بورس امروز 22 هزار واحد افت کرد و به ارتفاع یک میلیون و 279 هزار واحد رسید. پیش از این، شاخص بورس در ارتفاع 1.3 میلیون واحد ایستاده بود.

به گزارش برات‌نیوز، در جریان معاملات امروز بازار بورس و سرمایه، تا لحظه‌ای که یک میلیارد و 359میلیون سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و 375میلیارد تومان در 156 هزار نوبت معامله شده بود، شاخص بورس 22هزار واحد افت کرد و در ارتفاع یک میلیون و 279 هزار واحد ایستاد.

نمادهای معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان، ملی مس ایران و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، نمادهایی بودند که تا آن لحظه  بیشترین تأثیر منفی را بر بازار سرمایه اعمال کردند.

در بازار فرابورس ایران نیز، 290میلیون ورقه به ارزش 393میلیارد تومان در 87هزار نوبت معامله شد. شاخص فرابورس ایران امروز 123 واحد افت را تجربه کرد و در ارتفاع 16هزار و 56 واحد ایستاد.

افت شاخص بورس امروز در پایان معاملات متوقف شد

در پایان معاملات امروز، شاخص بورس با اثرگذاری سهام شاخص‌ساز، افت خود را متوقف کرد و تا نزدیکی یک میلیون و 300 هزار واحد رشد کرد.

برخی سهام شاخص‌ساز با اثرگذاری مثبت بر شاخص بورس، روند افت این شاخص را کاهش دادند. بر همین اساس این شاخص در پایان معاملات با 13 هزار واحد افت، در پله یک میلیون و 288 هزار و 193 واحد ایستاد.

در پایان معاملات، نماد خودرو بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص بورس گذاشت؛ از سوی دیگر نهادهای شپنا، شتران، تاپیکو، پارسان، شبندر و اخابر بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص اعمال کردند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *