بورس در اولین هفته شهریور بعد از افتهای بسیار، دوباره سبز پوش شد و معامله‌گران را از نگرانی درآورد. شاخص بورس چهارشنبه 5 شهریور رشد کرد.

به گزارش برات نیوز، شاخص بورس تهران توانست با افزایش ۶۸ هزار و ۷۲۲ واحدی در آخرین روز کاری اولین هفته شهریور، به کار خود پایان دهد.

شاخص بورس تهران توانست با افزایش ۶۸ هزار و ۷۲۲ واحدی به کار امروز پایان دهد.

ارزش معاملات روزانه بیش از ۸ هزار و ۶۰۶ میلیاردتومان بود و ارزش روز بازار به ۶ هزار و ۴۳۳ هزار میلیارد تومان رسید.

شاخص قیمت هم وزن با رشد بیش ۱۱ هزار  و ۹۲ واحدی به  رقم ۴۶۶ هزار و ۹۵۳ واحد برسد.   

بر اساس این گزارش، با وجود ریزش سنگین و پی در پی شاخص ها در بازار سرمایه طی چند هفته اخیر، این بازار اکنون بر مدار رشد قرار گرفته تا سهامداران خرد و کلان دوباره از مزایای چنین بازار رسمی و شفافی برخوردار شوند.

این روزها که اقبال به بازارسرمایه رو کرده است سهامداران همچنان امیدوار کسب سودهای قابل توجه و جذاب هستند.

از طرفی تصمیمات جدید دولت مبنی بر عرضه دارا دوم یا همان صندوق پالایشی اول در بورس، باعث شد دیروز روند بازار تغییر و در پایان معاملات با افزایش ۴۱ هزار و ۸۸۹ واحد به رقم یک میلیون و ۶۵۰ هزار و ۲۵۶ واحد برساند، این رویکرد یعنی شریک کردن مردم در اقتصاد کشور که نوید بخش روزهای خوش را به سرمایه گذاران بورسی می دهد.

با این حال باید توجه داشت که این رشد دیگر مانند ماه های قبلی نبوده و سهامداران نیز با توجه به تجربه دو – سه هفته اخیر باید بدانند که دنباله روی کورکورانه از برخی افراد چندان منطقی نیست و نباید به سهام داغ کن های فضای مجازی اعتماد کرد. تجربه اخیر همچنین نشان داد که صاحبان منافع برای کسب سود حاضر به هر کاری ولو تحمیل ضرر به  سهامداران تازه کار هستند.

بنا به تحلیل کارشناسان، یکی از راه های تحلیل بنیادی و حتی تکنیکال شناسایی نمادهای با ارزش بورس در معاملات روزانه و به دست آوردن هدف قیمتی آن است.

هرچقدر ارزش معاملات چه در روند مثبت و چه منفی در یک نماد بیشتر باشد، آن نماد مورد توجه ویژه فعالان بازار سرمایه است، نمادهایی که در صف فروش و صف خرید قرار دارند نشان دهنده پیشرونده بودن یا اصلاح قیمتی نمادها بوده و می تواند مورد توجه قرار بگیرد.

البته این یکی از آیتم های تحلیل نمادها بوده و برای تحلیل دقیقتر باید موارد بنیادی و تکنیکال یک سهم مانند ترازنامه و نمودار نیز مورد بررسی قرار بگیرد. 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *