قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۲۵ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۱۱ شهریورماه) با ۲۷ سنت افزایش، به ۴۵ دلار و ۵۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۲۱ سنت افزایش، به ۴۲ دلار و ۸۲ سنت رسید.

به گزارش برات نیوز، به نقل از رویترز، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه (دهم شهریورماه) ۴۵ دلار و ۱۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۴۲ دلار و ۶۱ سنت بود.

قیمت نفت در ساعات اولیه معاملات امروز افزایش یافت و ضررهای یک‌شبه خود را معکوس کرد، زیرا سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های ریسک‌پذیر حرکت کردند و از دلار امن ایالات متحده آمریکا که به پایین‌ترین سطح ارزش خود در بیش از دو سال سقوط کرد، فاصله گرفتند.

لوئیس کروس، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری مؤسسه بتاشرز در این باره گفت: تغییر سیاست این واقعیت را اثبات می‌کند که در حال مشاهده شرایطی کاهشی برای ایالات متحده هستیم و برای دلار آمریکا چندان مناسب نخواهد بود. این مسئله برای کالاها خوب است.

گفتنی است علی‌رغم ضعیف ماندن ریکاوری تقاضای نفت خام، قیمت‌های نفت در حالی جهش کرد که اقدامات تقویتی دولت‌ها در سراسر جهان حال‌وهوای بازارها را تقویت کرده است. قیمت نفت برنت به سوی ثبت پنجمین رشد ماهانه خود پیش می‌رود.

بازارهای نفت نگرانی‌های مربوط به طوفان سهمگین لائورا را تا حدود زیادی پشت سر گذاشته‌اند.

عامل دیگری که باعث تقویت قیمت‌های نفت شده است افت ارزش دلار در روزهای اخیر است که باعث شده تا نفت خام برای دارندگان ارزهای دیگر ارزان‌تر تمام شده و تقاضا بالا برود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *