پس از طی مدتی که بازار سرمایه روند نزولی شاخص ها را در پیش گرفته بود و این موضوع موجب عرضه بسیار از سوی سهامداران شده بود چند روزی است که شاخص بورس صعودی شده و پرقدرت پیش می رود به طوری که امروز شاخص های بورس با رشدی بیش از 26 هزار واحد مواجه شد .

به گزارش برات نیوز، امروز 27 ابان ماه جاری شاخص های بورس در جریان معاملات بازار سرمایه، با ثبت رشد بیش از ۲۶هزار واحدی، ارتفاع یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را پس گرفت.

ترس سهامداران از قرمز شدن شاخص های بورس

این درحالی است که با قرمز شدن هر روز شاخص های بورس و روند نزولی طی هفته های اخیر، اغلب سهامداران بازار سرمایه برای فروش و عرضه سهام خود عجله داشتند تا از ضرر جلوگیری کنند .

بیشتر بخوانید: شاخص بورس همچنان در مدار صعود

اگرچه دراین میان کارشناسان و فعالان حوزه بازار سرمایه به سهامداران هشدار داده بودند که در عرضه و فروش سهام خود عجله نکنند زیرا بازار سرمایه مجددا روند صعودی را در پیش می گیرد .

حال در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص بورس لحظاتی پیش با ثبت رشد بیش از 26هزار واحدی از ارتفاع یک میلیون و 300 هزار واحد گذر کرد.

این در حالی است که تا به این لحظه بیش از 3میلیارد و 170میلیون سهم و حق تقدم نیز به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 70میلیارد تومان در 333هزار نوبت توسط معامله‌گران دست به دست شده است.

رشد 195 واحدی شاخص فرابورس

بیشترین اثر مثبت بر صعود و رکوردشکنی شاخص بورس هم تا به این لحظه توسط شرکت‌های ملی صنایع مس ایران،  فولاد مبارکه اصفهان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس رقم خورده است.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس نیز تاکنون با ثبت دادوستد 827میلیون ورقه به‌ارزش بیش از 1262میلیارد تومان در 217هزار نوبت، شاخص فرابورس رشد 195واحدی را تجربه کرده و در ارتفاع 16هزار و 291واحد قرار گرفته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *