بورس

شاخص کل بورس در سال 99 ، 43 درصد افزایش یافت

شاخص کل بورس در سال 99

سازمان بورس اوراق بهادار آماری از معاملات اردیبهشت ماه 99 منتشر کرد که نشان می‌دهند شاخص کل بورس در سال 99 نسبت‌ 43 درصد افزایش یافته است. طبق بررسی‌های انجام شده، شاخص کل بورس در فروردین ماه 296.722 واحد گزارش شده بود، حالا این میزان در ماه اردیبهشت به رقم 986.759 واحد رسید. با برات نیوز همراه باشید.

همچنین شاخص‌های بازار اول و دوم به شرح زیر افزایش داشته‌اند:

 شاخص بازار اول با ۲۴۱.۰۱۷ واحد افزایش به رقم ۷۲۷.۳۱۹ واحد رسید و ۴۹.۵۶ درصد افزایش را تجربه کرد.

 شاخص بازار دوم با ۵۰۰.۷۲۶ واحد افزایش به رقم ۱.۹۷۲.۸۳۷ واحد رسید و ۳۴.۰۱ درصد افزایش را تجربه کرد.

افزون‌براین، شاخص کل بورس در سال 99 هم وزن ۸۳.۹۱۸ واحد افزایش را تجربه کرد و به رقم ۳۲۲.۰۲۵ واحد رسید، این آمار رشد ۳۵.۲۴ درصدی را نسبت به ماه فروردین نشان می‌دهد.

ارزش کل معاملات اوراق بهادار در ماه اردیبهشت، بالغ بر ۲.۴۹۳.۸۶۳ میلیارد ریال گزارش شد. این میزان نسبت‌به ماه فرودین سال جاری حدود 145 درصد افزایش را تجربه کرده است.

همچنین لازم به‌ذکر است که تعداد ۲۱۴.۲۲۴ میلیون انواع اوراق بهادار، بیش از ۳۰ میلیون و ۱۴۳ هزار مرتبه معامله شد که به‌ترتیب ۷۷ درصد و ۵۵ درصد نسبت‌به ماه گذشته افزایش یافته است.

در رابطه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز تعداد 5197 میلیون واحد به ارزش کل 73412 میلیارد ریال معامله شدند که برای آن‌ها به‌ترتیب ۸۹.۵ درصد و ۱۵۰.۸ درصد افزایش گزارش شده است.

در ادامه گزارش آمده است که جزییات آمارها در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می‌شود ثابت می‌کند که تعداد ۷ میلیون و ۵۳ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل ۷.۴۴۱ میلیارد ریال معامله شده و حدود ۳۸.۴  درصد افزایش را نسبت به فروردین ماه تجربه کرده است.

گفتنی‌ست در بازار مشتقه نیز حدود ۵۵۲ هزار قرارداد به ارزش ۱.۰۵۸ میلیارد ریال معامله شد و به‌ترتیب  میزان ۱۴۳.۹ درصد و ۵۶۱.۱ درصد کاهش نسبت به ماه گذشته برای آن‌ها به‌ثبت رسیده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید