شاخص کل امروز بورس در ابتدای معاملات امروز(یکم شهریور)، ۲۲ هزار واحد رشد کرد اما به تدریج روند نزولی خود را آغاز کرد.

به گزارش برات نیوز، اولین روز معاملات هفتگی تالار شیشه‌ای یکم شهریور در حالی کار خود را آغاز کرد که زمان معاملات به حالت اول بازگشت، از ابتدای شروع معاملات نمادهای و تجارت، وبصادر، خودرو با صف خرید مواجه شدند.

شاخص کل با رشد ۲۲ هزار واحدی به عدد یک میلیون و ۷۷۹ هزار واحد و شاخص هم وزن با رشد ۶۳۶ واحدی به عدد ۴۸۲ هزار واحدی رسید.

با وجودیکه شاخص کل امروز ، رشد ۲۰ هزار واحدی را شروع کرده بود اما با افزایش عرضه‌ در پایان یک ساعت بیش از ۱۷ هزار واحد منفی شد.

در آغاز معاملات امروز بازار سهام اگر چه افزایش تقاضا در پیش‌گشایش موجب شروع سبز شاخص کل شد اما رفته رفته فشار عرضه در بسیاری از نمادها موجب شد تا شاخص کل طی یک ساعت بیش از 17 هزار واحد منفی شود.

 در جریان معاملات امروز بازار سهام، بیش از 673هزار معامله در بورس صورت گرفت که طی آن 5 میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر 66 هزار میلیارد ریال دادوستد شدند. سه نماد فارس، تاپیکو  و پارسان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و معاملات مثبت دقایق نخست فملی، فولاد و کگل منجر به اثرگذاری مثبت آنها بر شاخص کل شده است.

نماد دومین سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بورس

گفتنی است شرکت سرمایه گذاری استان قم با سرمایه ۵۲۳۱۶ میلیارد ریال با نماد «وسقم» به عنوان دومین شرکت سرمایه‌گذاری استانی در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

مدیر پذیرش اوراق بهادار اعلام کرد: در راستای اجرای ابلاغیه مقام معظم رهبری به تاریخ 9 اردیبهشت 1399 و آیین‌نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت مصوب 4 مرداد 1399 شورای عالی بورس و اوراق بهادار و همچنین بر اساس مصوبه جلسه 25 مردادماه گذشته هیئت پذیرش، با پذیرش شرکت سرمایه‌گذاری استان قم به عنوان دومین شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بورس اوراق بهادار تهران موافقت شد.این شرکت به عنوان پانصد و چهل و نهمین شرکت و در گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» و بخش «سایر واسطه‌گری‌های مالی» با کد صنعت 5699 و نماد «وسقم، Vaseghom» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است.شایان ذکر است که شرکت سرمایه‌گذاری استان قم از روز 29 مرداد امسال شماره 10862به عنوان ناشر نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت و مدارک و مستندات و اطلاعات مالی شرکت در تارنمای سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) افشا شده است.گفتنی است شرکت سرمایه‌گذاری استان قم که اخیرا اقدام به ثبت سرمایه بیش از 5.2 هزار میلیارد تومانی کرده، دارای سهام 36 شرکت از صنایع مختلف فلزات، بانک، پالایشگا، خودرو و … با ارزش روز بیش از 3.3 هزار میلیارد تومانی تا 15 مردادماه گذشته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *