پنجم آبان ماه روز خوبی برای بازار بورس و سهام نبود. روزی که با افت ۳۷ هزار و ۴۷۰ واحدی آغاز شد و به پایان رسید. افتی که چند ماهی است شروع شده و سرمایه داران را با نگرانی های زیادی مواجه کرده است. بنا بر اعلام ها امروز، شاخص کل بورس با افت ۳۰ هزار واحدی روی پله یک میلیون و ۳۴۳ هزار واحدی پیش رفت.

به گزارش برات نیوز، افت شاخص‌های بورس پس از یک دوره طلایی صعودی، مردم را نگران کرده است.

بیشتر بخوانید: افت 17993 واحدی شاخص بورس

چندماه آخر سال 98، بورس روزهای اوج خود را شروع کرد و در ماه های ابتدایی امسال هم این روند رو به رشد خود را ادامه داد.

اما از آخرین روزهای تابستان بود که افت و ریزش شدید این بازار دل سهامداران را خالی کرد.

امید واهی سرمایه گذاران 

کسانی که با امید افزایش سرمایه همه دار و ندار خود را در این بازار ریختند تا شاید در روزهای ناملایم اقتصادی، دستی به سر روی زندگی خود بکشند؛ اما این امیدها با ریزش هر روزه شاخص ها بورس به ناامیدی بدل شد و امروز آتش آن به تجمعی خیابانی در مقابل ساختمان مجلس رسید.

افت 37 هزار واحدی شاخص بورس

گزارش ها از این حکایت دارد که در پایان معاملات امروز دوشنبه ۵ آبان ۹۹ شاخص بورس با افت ۳۷ هزار و ۴۷۰ واحدی به یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۵۸۶ واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن نیز ۴۷۸۰ واحد افت کرد و به ۳۸۴ هزار و ۳۴۱ واحد رسید.

اعتراض سهامداران به افت شاخص

این شد که تجمعی اعتراضی به راه افتاد و صبح امروز تعدادی از سهام‌داران معترض به شرایط بازار سرمایه در مقابل مجلس تجمع کردند تا اعتراض خود را نسبت به عدم حمایت دولت از بورس به گوش متولی بازار برسانند.

این اتفاق در ادامه ارائه گزارش حسن قالیباف رییس سازمان بورس از وضعیت امروز بازار به نمایندگان رخ داد. معترضان خواهان رسیدگی به اوضاع نامطلوب سهام و بازار بورس بودند.

پاسخگویی رییس سازمان بورس به سهامداران

البته رییس سازمان بورس در میان تجمع‌کنندگان حضور یافته تا به سوالات آنها پاسخ دهد و این تجمع همچنان ادامه دارد.

اخبار رسیده از بازار بورس حاکی از این است که امروز نماد‌های فملی، فولاد، شپنا، کگل، تاپیکو، وبملت و شتران بیشترین تاثیر را روی شاخص کل بورس داشته‌اند.

چند ماهی است که سهامداران روزهای خوبی را پشت سر نمی گذارند و هر روز اخباری تلخ و مایوس کننده از این بازار به گوش می رسد. اخباری که به زعم برخی فعالان این بازار پرتلاطم، کاملا طبیعی است و بازاری که به آن رجوع شده بالا و پایین زیادی دارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *