با توجه به وجود حساب های خاص و مزاحم در شبکه اجتماعی ایسنتاگرام و توئیتر، این شبکه ها اقدام به حذف این حساب های مزاحم کردند.

به گزارش برات نیوز، دو شرکت فیسبوک و توئیتر اعلام کردند که در حال حذف حساب‌های کاربری خاص و مزاحم برای سایر کاربران هستند.

این در حالی است که با توجه به راه اندازی شبکه های اجتماعی و بارگذاری اطلاعات شخصی افراد در حساب های کاربری خود در این شبکه ها برخی از اکانت ها و یا هکرها اقدام به هک اطلاعات شخصی کاربران می کنند.

با توجه به وجود مشکلات و موانع پیش آمده از سوی این مزاحمان در شبکه های اجتماعی برخی از آن ها از جمله شبکه اجتماعی ایسنتاگرام به عنوان محبوب ترین اقدام به حذف حساب های کاربری مزاحم کرده است.

شرکت فیسبوک و شبکه اجتماعی اینستاگرام در اطلاعیه ای از اقدام خود برای حذف صدها حساب که برای فروش نام‌های کاربری نادر ساخته شده‌اند خبر دادند..

با توجه به انجام اقدامات سودجویانه و شکل گیری جرایمی از جمله هک اطلاعات کاربران، شبکه های اجتماعی در فضای مجازی اقدام به حذف حساب این متخلفان کرده اند.

اقدام شبکه اجتماعی ایسنتاگرام ،تیک تاک و توئیتر برای حذف حساب های کاربری خاص

بر اساس اظهارات یک روزنامه نگار اعلام شده که علاوه بر شبکه اجتماعی ایسنتاگرام ، دو شبکه اجتماعی تیک تاک و توئیتر نیز اقدام به حذف حساب های کاربری متخلف کرده است.

بر اساس این گزارش، حذف حساب کاربری این افراد به دلیل این بوده که از این طریق احتمال هک و انجام اقدامات سودجویانه را به صفر برساند.

بیشتر بخوانید: نظارت غیرمستقیم توییتر بر اطلاعات نادرست

این در حالی است که شبکه اجتماعی ایسنتاگرام همچنین اعلام کرده که اطلاعات موجود در وب سایت OGUsers که بستری برای هک کردن حساب کاربری افراد هنگام تعویض شماره تلفن بوده ، کاملا غیز قانونی بوده است.

این شبکه پرطرفدار اجتماعی اعلام کرده که از افرادی که در این وب سایت عضو بوده اند درخواست تعویض رمز عبور اینستاگرام خود را کرده است.

حذف حساب های کاربری مزاحم از سوی فیس بوک

سخنگوی فیسبوک نیز در این رابطه اعلام کرد:

ما از امروز در حال حذف تعداد زیادی از حساب‌های کاربری متصل به انجمن OGUsers هستیم .

حسابهایی که دائما برای افراد حقیقی موجود در اینستاگرام آزار و اذیت به وجود می‌آوردند.

 گفتنی است برخی از این حساب‌ها حتی از کاربران اینستاگرام اخاذی نیز کرده‌اند.

همین موضوع باعث شده تمرکز ما برای از بین بردن این حساب‌‌ها بسیار بالاتر از پیش شود.

نگرانی فیسبوک از قابلیت بازیابی پست‌های حذف شده در اینستاگرام

هفته گذشته شبکه اجتماعی ایسنتاگرام اعلام کرد که  قابلیتی را به شبکه خود اضافه کرده تا این امکان را به کابران خود دهد که پست های حذف شده خود را بازگردانند.

اضافه شدن این امکان به شبکه اجتماعی ایسنتاگرام موجب شد تا نگرانی فیسبوک بیش از پیش افزایش یابد.

 چرا که در صورت هک شدن حساب یک کاربر امکان دسترسی به اطلاعات قدیمی آن شخص نیز وجود دارد.

این در حالی است که شبکه اجتماعی فیسبوک به دنبال ارتقا سطح امنیتی حساب کاربری مشترکان خود است.

تا از حضور در این شبکه مجازی و حفظ اطلاعات شخصی آن ها اطمینان خاطر داشته باشند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *