رضا اردکانیان، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و سعد شریده الکعبی،  وزیر مشاور در امور انرژی قطر، در دیدار آنلاینی که به‌تازگی برگزار شد در رابطه با ابتکار منطقه‌ای توسعه همکاری‌ها در امور آب‌های نامتعارف شامل شیرین‌سازی آب دریا و استفاده از پساب تصفیه‌شده که در اجلاس اخیر شورای حکام آب به میزبانی تهران مطرح و مصوب شد، بحث و تبادل نظر کردند. در این گفت‌وگو، وزیر مشاور در امور انرژی قطر، آمادگی خود را برای مشارکت در برنامه مذکور اعلام کرد و عنوان شد انتقال برق ایران و قطر امکان‌پذیر است.

به‌گزارش برات نیوز، در جریان این دیدار ویدیوکنفرانسی، اردکانیان، رئیس ایرانی کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر، در رابطه با تبادل برق با قطر صحبت کرد و گفت: تبادل مستمر برق ایران با سایر همسایگان باید ادامه داشته باشد. برخی اوقات قطر تولید برق مازاد دارد و این انرژی دارای بازار مناسبی در کشورهای منطقه نظیر پاکستان و افغانستان و عراق است.

بیشتر بخوانید: آغاز فروش اوراق سلف تولید برق در بورس

وزیر مشاور در امور انرژی قطر، در رابطه با موضوع ابتکار استفاده از آب‌های نامتعارف اذعان داشت: ضمن اعلام حمایت وزارت متبوع از انجام پروژه مذکور، پیشنهاد می‌کنم کارشناسان در مورد این مسائل به صورت دوره‌ای در کشورهای منطقه جلسات مربوط به پروژه‌های مرتبط با این موضوع برگزار کنند. انتقال برق بین ایران و قطر امکان‌پذیر است، در صورت انجام اقدامات لازم، این اتفاق اجرایی خواهد بود. همچنین در رابطه با انرژی و آب می‌توان با حضور بخش خصوصی قطر و ایران زمینه‌های همکاری خوبی را تعریف کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *