مایکروسافت در تلاش است تا آژور را به‌عنوان بستر انتخابی صنایع فضایی معرفی کند. به همین جهت فناوری نوین رایانش ابری را راه‌اندازی کرده است.

به گزارش برات نیوز، این غول فناوری ادعا کرده است که در حال توسعه فناوری‌هایی برای کمک به بخش‌های دولتی و خصوصی در جهت راه‌اندازی سریعتر و اطمینان از دستیابی به اهداف ماموریت آن‌ها است.

اولین و مهمترین دستاورد این فناوری، شبیه ساز اوربیتال آژور (Azure Orbital Emulator) است. این فناوری قادر است تا شبیه‌سازی‌ مجموعه‌ها‌ی ماهواره‌ای عظیم را انجام دهد.

این غول فناوری اعلام کرده است که مجموعه‌ی ماهواره‌ها « نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و پروتکلهای پیچیده‌ای متشکل از AI دارند».

بنابراین شبیه ساز اوربیتال آژور می‌تواند با تولید سناریوها در زمان واقعی و با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای که از قبل جمع‌آوری شده است، به توسعه دهندگان کمک کند.

شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌توانند از آن برای آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی استفاده کنند. همچنین می‌توانند با بکار بردن این شبیه‌ساز مطمئن شوند که شبکه ماهواره‌ای مورد نظر آن‌ها قبل از پرتاب ماهواره طبق آنچه که انتظار دارند عمل می‌کند یا خیر.

شبیه ساز اوربیتال آژور
شبیه ساز اوربیتال آژور

همکاری مرکز داده ماژولار آژور با پروژه‌های فضایی اسپیس ایکس


علاوه براین، کمپانی بزرگ مایکروسافت با شرکت‌های فضایی در زمینه‌ی ارائه خدمات به این صنعت در خارج و بر روی کره‌ی زمین همکاری می‌کند.

یکی از مهمترین شرکای آن اسپیس ایکس (SpaceX) است. اسپیس ‌ایکس دسترسی به شبکه ماهواره‌ای استارلینک (Starlink) خود را برای مرکز داده ماژولار آژور ((Azure Modular Data center (MDC) فراهم می‌کند.

MDC یک واحد مرکز داده خودگردان است که می‌تواند به هر کجا که برای یارانش ابری و نیازهای ذخیره‌سازی مشتری نیاز باشد، منتقل شود.

از این واحد می‌توان در شرایط سخت و در محیط‌های چالش برانگیز از جمله مکان‌های دورافتاده بهره‌برداری کرد .

مرکز داده‌های ماژولار آژور
مرکز داده‌های ماژولار آژور که می‌تواند به هرکجا که نیاز است منتقل شود.

در پایان مایکروسافت اعلامیه خود را با وعده‌ی کمک به مشتریان صنعت فضایی با پروژه‌های در حال انجام بر روی کره‌ی زمین به پایان رساند.

« دستاورد شبیه ساز اوربیتال آژور به برطرف کردن چندین مورد از سخت‌ترین چالش‌های فناوری که مشتریان ما در فضا با آن روبرو هستند، کمک می کند.

از جمله‌ی این چالش‌ها می‌توان به مقابله با مقادیر زیاد داده‌های تولید شده توسط ماهواره‌ها، آوردن سرویس‌های ابری و پهنای باند به دورترین مکان‌ها و طراحی سیستم‌های فضایی بسیار پیچیده، اشاره کرد.

ما توسط اکوسیستم شرکای خود که به سرعت در ارائه این داده‌ها به ما کمک ‌می‌کنند، یافتن بینش و ایجاد ارتباطاتی که قبلاً امکان‌پذیر نبوده را آسان می‌کنیم.»

بیشتر بخوانید: اولویت‌ اصلی اسپیس ایکس

مایکروسافت در ادامه می‌افزاید: «ما آماده ایم تا از مشتریان در ماموریت‌های فضایی خود در خارج و روی کره‌ی زمین پشتیبانی کنیم. همچنین از قدرت ابر و فناوری فضایی برای کمک به صنایع مختلف در جهت بازنگری راه‌حل‌های موجود برای چالش برانگیزترین مشکلات جهان استفاده کنیم.»

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *