نماد اعتماد الکترونیکی که به ای نماد هم شناخته می‌شود، از این پس باعث می‌شود که فروشگاه‌های اینترنتی قیمت و موجودی کالای خود را اعلام کنند. شرایط جدید ای ‌نماد برای فروشگاه‌های اینترنتی برای مشتری‌ها جذاب خواهد بود. با برات نیوز همراه باشید.

در در اطلاعیه‌ای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی درباره شرایط جدید ای ‌نماد منتشر کرده، به این موضوع اشاره شده که تمام فروشگاه‌های اینترنتی‌ای که دارای نماد الکترونیکی یا همان ای نماد هستند، باید موجودی و قیمت تمام کالاهای خود را در سایت قرار دهند تا مشتری آن‌ها را به راحتی ببیند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در بخش دیگری از این اطلاعیه گفته که به دلیل نواسانات بازار ارز، مشتری قبل از خرید باید قیمت نهایی را از فروشنده سوال کند. امید می‌رود که چنین اتفاقی باعث شود، مشتری برای کالایی که موجودی آن به پایان رسیده، پولی پرداخت نکند.

در ادامه می‌توانید متن کامل اطلاعیه مرکز توسعه تجارت الکترونیک را مشاهده کنید:

به اطلاع کسب و کارهای اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی می ‌رساند مطابق با ماده 33 فصل اول از باب سوم قانون تجارت الکترونیکی، فروشندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات بایستی اطلاعات مؤثر در تصمیم‌ گیری مصرف ‌کنندگان جهت خرید یا قبول شرایط را از زمان مناسبی پیش از عقد قرارداد دراختیار مصرف ‌کنندگان قرار دهند. از جمله اطلاعات لازم می‌توان به اعلام کلیه هزینه‌‌هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود (اعم از قیمت کالا یا خدمات، میزان مالیات، هزینه حمل و هزینه تماس) اشاره کرد.

لذا به استناد ماده یادشده، چنانچه کسب ‌و کارهای اینترنتی کالایی را موجود ندارند می ‌بایست عدم موجودی کالا را در سایت شان اعلام نمایند. همچنین قیمت کالاها می‌‌بایست در سایت به‌ روز شده باشد و چنانچه به‌دلیل نوسانات بازار از قیمت نهایی کالایی اطمینان ندارند می‌‌بایست در سایت شان اعلام نمایند تا خریدار قبل از اقدام به سفارش کالا، قیمت نهایی را استعلام کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *