ایران

مصوبات جدید کمیته خودرو برای واجدان شرایط خرید خودرو

شرایط خرید خودرو

در جلسه کمیته خودرو، تصمیمات جدیدی برای فاز بعدی فروش خودرو گرفته شد. در این جلسه، سرپرست و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگانی از دستگاه‌های نظارتی و همچنین نمایندگان خودروسازان حضور داشتند. یکی از مهم‌ترین مصوبات این جلسه، قرار دادن شرط عدم خرید خودرو در ۲ سال گذشته به عنوان یکی از شرایط خرید خودرو بود. همچنین خانواده‌هایی که قصد خرید خودرو دارند، نباید دارای پلاک فعال باشند. در ادامه با برات نیوز همراه باشید تا نگاهی جزئی‌تر به مصوبات این کمیته داشته باشیم.

نمایندگان ایران خودرو در این جلسه اعلام کردند که آماده رشد تولید به میزان ۱۸ درصد و همچنین افزایش تحویل خودرو به میزان ۵۰ درصد هستند. همچنین قرار است تحویل خودروهایی که در طرح فروش فوق‌العاده عید فطر توسط ایران خودرو به فروش رسیدند، از هفته آینده آغاز شود. تحویل محصولات سایپا هم قرار است با رشد ۵۰ درصدی مواجه شود. همچنین قرار شد که به زودی برای تکمیل 45 هزار دستگاه خودروی موجود در کارخانه‌ها، اقدام شود.

اعلام شرایط خرید خودرو

دیگر مصوبات کمیته خرید خودرو

در این جلسه، علاوه بر شرایط خرید خودرو راجع به موضوعات دیگری مثل تخصیص ارز مورد نیاز برای قطعات خودرو هم بحث شد. موضوعی که بیش از همه نیاز به هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بانک مرکزی و گمرک دارد. همان‌طور که انتظار می‌رفت در این جلسه، راجع به قیمت خودرو هم صحبت‌هایی انجام شد. برای رسیدن به اتفاق نظر در این خصوص، جلساتی میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان حمایت با شورای رقابت، برگزار خواهد شد.  

بیشتر بخوانید: همه‌چیز درباره سایپا شاهین، خودروی نورسیده سایپا

در نهایت تصمیم بر این شد که در جلسه بعدی این کمیته، درباره ساخت قطعات خودرو توسط شرکت‌های داخلی برای کمک هرچه بیشتر به صنعت خودروسازی، صحبت شود. بدین ترتیب می‌توان ضمن جلوگیری از خروج ارز، به کاهش هزینه‌های خودروسازان هم کمک کرد. از این رو قرار شد شرکت‌های خودروسازی به صورت هفتگی، فهرست قطعات مورد نیاز خود و ارز مورد نیاز برای تهیه آن‌ها را در اختیار کمیته قرار دهند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید