برندگان واقعی بحران کرونا که از نظر یک مقام ارشد عضو کمیسیون اروپا، شرکت‌های فناوری هستند باید مالیات عادلانه (یا بیشتری) در اتحادیه اروپا پرداخت کنند.

به گزارش برات نیوز ، این گفته ها در حالی صورت می‌گیرد که درگیری میان آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر اخذ مالیات از غول‌های تکنولوژی آمریکا نظیر اپل، آلفابت (گوگل) و آمازون در اروپا، بالا گرفته است.

پائولو جنتیلونی، عضو کمیسیون اروپا و نماینده این کمیسیون در اقتصاد و مالیات، با اگاهی از مشکل بودن غلبه بر اختلافات آمریکا و اتحادیه اروپا، به cnbc می‌گوید: این یک معضل مهم است.

جنتیلونی نخست‌وزیر پیشین ایتالیا در این مورد می‌گوید: با این حال دیگر قابل قبول نیست که غول‌های تکنولوژی که برندگان واقعی بحران کرونا بوده‌اند مالیات منصفانه‌ای به اتحادیه اروپا پرداخت نکنند.

در سال 2018 کمیسیون اروپا ، بازوی اجرایی اتحادیه اروپا ، با این استدلال که سیستم مالیات برای عصر دیجیتال باید به روز شود ، مالیات بخش دیجیتال 3٪ را پیشنهاد کرد. با این حال ، کاخ سفید گفت که مالیات بخش دیجیتال ناعادلانه است زیرا به طور نامتناسبی بر شرکت های آمریکایی تأثیر می گذارد.

در آن زمان ، کمیسیون اروپا بیان کرد که شرکت های دیجیتال ، به طور متوسط ، نرخ مالیات موثر 9.5٪ را در مقایسه با 23.2٪ برای مشاغل سنتی پرداخت می‌کند.

با این حال ، به دنبال همه گیری ویروس کرونا ، شرکت‌های فناوری بزرگ با افزایش مصرف کنندگان و مشتریان خواهان دورکاری و استفاده بیشتر از اینترنت، برقراری ارتباط آنلاین و خرید اینترنتی مواجه شدند و به این شرکت ها اعتماد کردند.

جنتیلیونی افزود: “غول های پلتفرم دیجیتال از نظر اقتصادی برندگان واقعی این بحران هستند.” “همه ما این را در زندگی خود تجربه می کنیم.”

در همین حال ، دولتها به شدت به بودجه اضافی نیاز دارند و وضع مالیات جدید یکی از راههای اصلی دستیابی به این هدف است.

در این زمینه، اتحادیه اروپا به دنبال پیشنهاد مالیات دیجیتال جدید در سال 2021 است، اگر مذاکرات سازمان توسعه همکاری‌های اقتصادی تا پایان سال با برگزار شود.

جنتیلیونی گفت: “اگر در سطح جهانی نتایج مطلوبی نداشته باشیم، کمیسیون اروپا سال آینده پیشنهاد خود را ارائه خواهد کرد.” ایالات متحده برای ضربه زدن به مذاکرات، از مذاکرات ماه ژوئن خارج شد – این مسئله شک و تردید در مورد هرگونه پیشرفت عملی این موضوع در سال جاری را ایجاد می کند.

جنتیلونی گفت که پیشرفت در سطح فنی وجود داشته است، اما انتخابات ریاست جمهوری آینده در ایالات متحده بر روند کار تأثیر می گذارد.

وی گفت: “ما در سال انتخاباتی آمریکا هستیم و فکر می کنم این مسئله نیز تأثیرگذار باشد.”

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *