اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

شرکت های فعال در حوزه صادرات تسهیلات می‌گیرند

شرکت های فعال در حوزه صادرات

با سپرده گذاری وزارت صمت در 8 بانک کشور، شرکت های فعال در حوزه صادرات تسهیلات دریافت می کنند.
به گزارش برات نیوز، معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: شرکت های فعال در حوزه صادرات برای تامین سرمایه در گردش خود متناسب با صادرات سال قبل اقدام کرده و از منابع در نظر گرفته در قالب تسهیلات می‌توانند استفاده کنند.


تعیین سقف صادراتی برای تجار


زرندی اظهار کرد :در راستای افزایش قیمت ارز در بازار، برای تجار سقف صادراتی تعیین شد تا راهی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور گشوده شود.
وی با اشاره به تصمیم جدید وزارت صمت برای کنترل بازار ارز و تعیین سقف صادراتی برای تجار بیان کرد : سقف تعیین شده برای صاردکنندگان نوپا 500 هزار دلار تعیین شده که در مراحل بعدی این میزان افزایش خواهد بود .ابلاغ برنامه توسعه صادرات استان‌های مرزی


معاون وزیر صمت به جایگاه استان‌های مرزی کشور در توسعه صادرات اشاره کرد و گفت: برنامه توسعه صادرات شامل استان اردبیل نیز می شود و با ابلاغ این برنامه، سرمایه‌گذاران و تجار می توانند از این فرصت در تقویت روابط با کشورهای هم‌مرز شمالی استفاده کنند.

زرندی یادآور شد: ما باید برای دوری از اقتصاد نفتی و توقیت اقتصاد غیر نفتی از ظرفیت و پتانسیل های سرمایه گذاران در صادرات غیر نفتی در جهت افزایش توان تولید در این بخش استفاده کنیم تا تحول اقتصادی شکل گیرد.

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: میزان سرمایه‌گذاری در استان اردبیل نسبت به چند سال قبل ارتقا یافته و طرح‌های خوبی در حال اجراست که نویدبخش آینده روشن در این زمینه است.

وی تاکید کرد: رشد استان اردبیل نیازمند جذب سرمایه گذاران و شناسایی ظرفیت های موجود در حوزه فرهنگی و اجتماعی است .
زرندی گفت:
باید شور فعالیت برای علاقمندانی که تمایل به سرمایه گذاری در زادگاه خود را دارند فراهم شود تا آنها با طمینان خاطر در این استان به سرمایه گذاری بپردازند .

بیشتر بخوانید:‌ کشف دستگاه ماینر بدون مجوز


تکمیل 155 طرح صنعتی تا آخر امسال در اردبیلهمچنین معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در استان اردبیل اظهار کرد: تا پایان سال جاری مقرر شده تا از میان 290 طرح صنعتی تعریف شده 155 طرح تکمیل و با مشارکت سرمایه‌گذاران به بهره‌برداری برسد.
زرندی خاطرنشان کرد: افتتاح این طرح‌های صنعتی به اشتغال 7 هزار نفر کمک خواهد کرد و در کنار آن 77 واحد راکد در استان نیز اعم از صنعتی و معدنی فعال شده و به چرخه تولید بازمی‌گردند.

پرداخت تسهیلات تبصره 18 در بین استان‌ها
معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت به اهمیت تامین مالی واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: تا پایان تیرماه بیش از 220 میلیارد تومان از محل تامین منابع مورد نیاز واحدهای صنعتی تبصره 18 به صورت یارانه در اختیار واحدهای صنعتی قرار می گیرد.

زرندی به شناور بودن جذب این تسهیلات اشاره کرد و گفت: استان‌ها در یک رقابت تمام عیار در جذب این منابع باید از همدیگر سبقت گرفته و به تقویت توان صنعتی و تولیدی خود کمک کنند.
وی از پرداخت تسهیلات رونق تولید از محل منابع داخلی بانک‌ها نیز خبر داد گفت: پرداخت این تسهیلات از سال 95 شروع شده ولی ما انتظار داریم بانک مرکزی سقف بانک‌های پرداخت کننده این تسهیلات را به استان‌ها مشخص کنند تا به تفکیک پرداختی هر بانک مشخص شود.
معاون برنامه‌ریزی وزیر صمت در مورد تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی به عنوان اولویت اصلی کشور اظهار کرد: با توجه به شرایط ارزی کشور سعی بر این است تا با بهره‌گیری از ارز نیمایی تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی با اولویت انجام شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید