خودرومنتخب سردبیر

هشدار پلیس درباره شرکت‌های لیزینگ خودرو

شرکت های لیزینگ خودرو کلاهبردار

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: در سومین مرحله از طرح کاشف ۴ شرکت جدید لیزینگ خودرو را شناسایی و ۱۵ نفر از عوامل آنها را بازداشت کردیم که شرکتهای مذکور دارای ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر شاکی هستند. به گزارش برات نیوز، رحیمی از شناسایی و دستگیری تعدادی از افراد کلاهبردار در شرکت های لیزینگ خودرو کلاهبردار خبر داد و تأکید کرد: ما هیچ شرکت لیزینگ خودرو نداریم.

وی افزود: اکنون شرکتهای داخلی در انجام مطالبات خود دچار مشکل شدند حال مردم چگونه به شرکتهای لیزینگ خورد اعتماد کرده و برای دریافت خودروهای خارجی عمل می‌کنند.

در سومین مرحله از طرح کاشف، 4 شرکت جدید لیزینگ خودرو را شناسایی و 15 نفر از عوامل آنها را بازداشت کردیم که شرکتهای مذکور دارای 1500 تا 2000 نفر شاکی هستند.

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای سومین مرحله از طرح کاشف «دستگیری مجرمان حرفه‌ای و باندی توسط پلیس آگاهی» با اشاره به بازداشت 244 نفر از سارقان حرفه‌ای، باندی و سابقه‌دار که در قالب 49 باند فعالیت داشتند، اظهار کرد: افراد مذکور اعمال مجرمانه‌ای همچون زورگیری، گوشی‌قاپی، سرقت تحت عنوان مأمور، سرقت خودرو و منزل، جعل و کلاهبرداری، قتل مسلحانه، آدم‌ربایی و تجاوز را انجام می‌دادند.

وی همچنین از بازداشت 53 نفر از محکومان فراری خبر داد که سالهای سال یا متواری شده و یا خود را به زندان معرفی نکرده بودند.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف 8 قبضه سلاح جنگی و گرم از متهمان بازداشت شده در سومین مرحله از طرح کاشف در سال‌ جاری، گفت: حدود 70 درصد از این افراد دارای سوابق کیفری هستند و تاکنون 4 هزار و 255 فقره سرقت از آنها کشف شده است.

رحیمی به مهمترین باندهای منهدم شده در سومین مرحله از طرح کاشف اشاره و بیان کرد: انهدام 4 باند جعل و کلاهبرداری با 1600 فقره جهل و کلاهبرداری،3 باند با 8 فقره قتل، باند 5 نفره سابقه‌دار سرقت منزل که فقط در یک مورد 4 میلیارد تومان سرقت کرده بودند و یک باند 10 نفره که تاکنون از آنها 20 کیلو طلا کشف شده و با اشکال مختلف و زورگیری در معابر اقدام به سرقت می‌کردند، از جمله دستاوردهای پلیس در طرح مذکور است.

انهدام باند سازندگان طلای کم عیار جعلی

رحیمی افزود: همچنین در طرح مذکور باند 3 نفره قبل از اقدام به قتل منهدم شدند و از آنها دو قبضه سلاح کشف شد. شناسایی و دستگیری قاتلانی که در تاریخ ششم مرداد 99 در منطقه کهریزک صاحب‌کار خود را کشته و بعد از سرقت خودرو در حال خروج از مرز بودند از دیگر دستاوردهای طرح کاشف است؛ این قاتلان به یک فقره قتل دیگر در شهرهای شمالی کشور نیز اعتراف کرده‌اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ متذکر شد: در طرح کاشف یک باند جعل اسناد که با تهیه فیش ارگان‌های مختلف و سندهای جعلی، افراد گرفتار را در اطراف دادسراها و زندان پیدا کرده و فیش‌های تقلبی به آنها می‌فروختند از دیگر دستاوردهای سومین مرحله از طرح کاشف بود.

وی با اشاره به انهدام باند سازندگان طلای کم عیار جعلی، در این رابطه خاطرنشان کرد: این باند نیز 5 سال در این زمینه فعالیت داشتند و فروشندگان طلا و اتحادیه مربوطه نیز به دنبال آنها بودند، اعضای این باند در سالهای اخیر بالغ بر 400 کیلو مس را با طلا ترکیب کرده بودند.

این مقام انتظامی از انهدام باندی خبر داد که تحت عنوان مأمور، بیشتر سوژه‌های خود را از بین دخترها و پسرهای جوان از داخل پارک انتخاب کرده و از آنها اخاذی کرده و یا تلفن همراهشان را زورگیری می‌کردند.

وی از شگرد جدید برخی از کلاهبردارانی خبر داد که با شناسایی خطوط تلفن همراه رُند و خطوطی که معمولا چند ماه خاموش بوده  و برای افراد متمکن است، اقدام به سندسازی می‌کردند و گفت: این کلاهبرداران نیز بازداشت شدند.

تماس کلاهبرداران از داخل زندان

رحیمی خاطرنشان کرد: اخیرا تعداد کلاهبردار از داخل زندان از تماس با شهروندان خود را از پرسنل پلیس آگاهی معرفی و به شهروندان عنوان می‌کنند اموال مسروقه آنها کشف شده و از آنها می‌خواهند با واریز وجه به حساب پلیس آگاهی، برای دریافت اموال مسروقه کشف شده اقدام کنند در صورتی که پلیس آگاهی از کسی پول دریافت نمی‌کند و وظیفه ما کشف اموال مسروقه مردم است که در این رابطه تعداد زیادی مالباخته داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ به دستاوردهای پلیس امنیت اقتصادی فاتب نیز اشاره و عنوان کرد: پلیس امنیت اقتصادی نیز در چند وقت اخیر موفق به بازداشت 20 قاچاقچی عمده و مطرح شدند و بالغ بر 5 هزار انواع و اقسام کالای قاچاق به ارزش 12 میلیارد تومان از آنها کشف شده است همچنین در 4 ماهه ابتدای سالجاری در حوزه کشفیات قاچاق کالا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش داشته‌ایم.

رحیمی از رسیدگی به 39 پرونده زمین‌خواری در 4 ماهه ابتدای سال ‌جاری خبر داد و گفت: بالغ از 7.5 هکتار زمین در شهر تهران به ارزش هزار میلیارد تومان از ید زمین‌خواران خارج کرده و 22 نفر را در این رابطه بازداشت کردیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید