به گزارش برات ‌نیوز، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا به شرکت‌های چینی هشدار داد در صورتی که الزامات حسابرسی این کشور توسط شرکت‌های مذکور رعایت نشود، سهام خود را در لیست بورس آمریکا از دست خواهند داد. شرکت های چینی و بروس آمریکا در حال حاضر شرایط خوبی با هم ندارند.

وی در ادامه گفت: از پایان سال 2021، کلیه شرکت‌ها، چه چینی چه شرکت دیگر، به طور کامل الزامات را رعایت نکنند، از لیست معاملات بورس حذف خواهند شد.

این هشدار زمانی اعلام شده است که هنوز اختلافات طولانی در رابطه با عدم توانایی سازمان‌های نظارتی آمریکا در بازرسی از ممیزی مالی شرکت‌های چینی، مانند شرکت بزرگ «علی بابا» هنوز در بازار بورس نیویورک در جریان است. در ضمن این هشدار، به پیشنهاد کارگروه تعیین شده از سوی رئیس جمهور آمریکا درباره بازارهای مالی این کشور ابلاغ شده است. کارگروه مذکور، جهت محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر خطرات ناشی از شرکت‌های چینی، خواستار اقداماتی برای ارتقاء استانداردهای فهرست شرکت‌ها در بورس آمریکا شده است.

در هفته گذشته، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، به شرکت‌های آمریکایی هشدار داد که تا 45 روز آینده از همکاری تجاری با شبکه‌‌های اجتماعی چینی یعنی TikTok و WeChat جلوگیری خواهد شد. وی مدعی شده است که محتوای این شبکه‌ها برای جاسوسی از شهروندان توسعه یافته است. این درحالی‌ست که چین این ادعا را به‌طور کلی تکذیب می‌کند. حالا باید دید در طول روزهای آینده شرکت های چینی و بروس آمریکا چه اتفاقاتی را تجربه می‌کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *