ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء از ۲۷ بهمن‌ماه به مدت دو روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش برات نیوز، ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء با هدف معرفی محصولات جدید در این حوزه آغاز به کارکرد.

برگزاری این نمایشگاه همزمان با برگزاری رویداد «هفته ایران دیجیتال» با حضور اپراتورهای تلفن همراه کشور و فعالان حوزه اینترنت اشیاء انجام شد.

رونمایی از محصولات و خدمات بومی در ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء

در طول زمان برگزاری ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء از محصولات و خدمات بومی در این حوزه رونمایی خواهد شد.

این رونمایی با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، همچنین نشست بررسی آخرین وضعیت واگذاری باندهای فرکانسی ۵G، رونمایی از اپراتور اینترنت اشیاء، سامانه کشاورزی هوشمند وگجت‌های سلامت هوشمند در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

معرفی گیت‌وی مانیتورینگ خطوط تولیدی صنعتی، رونمایی از برنامه‌های ۵G اپراتورهای تلفن همراه و معرفی سامانه اتصال ساختمان‌ها به آتش‌نشانی نیز از دیگر رویدادهای این نمایشگاه خواهد بود که برگزار می شود.

برپایی دو رویداد مهم در حوزه ارتباطات

براساس این گزارش، ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء ایران روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۲۷ و ۲۸ بهمن‌ماه در سالن ۲۷ نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا خواهد بود.

این درحالی است که سومین رویداد هفته ایران دیجیتال نیز همزمان با برگزاری این نمایشگاه از شنبه گذشته (۲۵ بهمن‌ماه) آغاز شده و تا فردا (۲۸ بهمن‌ماه) ادامه خواهد داشت.

 در این رویداد موضوعات مختلفی در هفته ایران دیجیتال مطرح است.

اما نسل پنجم ارتباطات سیار ۵G، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، سه موضوع اصلی است به ان پرداخته خواهد شد.

اجرای شعار ارتباطات هوشمندانه در ایران دیجیتال

همزمان با ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء ،سومین رویداد هفته ایران دیجیتال در مدت پنج روز برگزاری خود با شعار «ارتباطات هوشمندانه در ایران دیجیتال» به موضوعات اصلی مد نظر می پردازد.

بر اساس این گزارش، نشست‌های حوزه اینترنت اشیا، بررسی آخرین تحولات در حوزه واگذاری باندهای فرکانس‌های، توسعه نسل پنجم ارتباطات است .

این نشست ها با حضور مدیران سازمان تنظیم مقررات در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به صورت حضوری در سالن ۲۷ نمایشگاه بین‌المللی تهران و با حضور وزیر ارتباطات، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس سازمان فاوای شهرداری برگزار خواهد شد.

برگزاری فینال چهارمین لیگ برتر اینترنت در رویداد ایران دیجیتال

مراسم نخستین مزایده باند فرکانسی در ایران، توسعه زیرساخت‌های ثابت نسل پنجم ارتباطات و فینال چهارمین لیگ برتر اینترنت اشیا از جمله برنامه هایی است که در این رویداد دنبال خواهد شد.

همچنین نشست هوشمندسازی مصرف انرژی، رونمایی از سامانه هوشمند در حوزه کشاورزی، صنعت، سلامت و رونمایی از شبکه‌های هوشمند نسل پنجم ارتباطات سیار، از دیگر برنامه‌هایی است که در این هفته دنبال می شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *