به‌تازگی ویدیوهایی در رابطه با عدم شماره گذاری محصولات پارس خودرو به‌دلیل عدم تطابق با استانداردهای آلایندگی منتشر شده بود. حالا سازمان حفاظت از محیط زیست طی نامه‌ای مجوز شماره گذاری این خودروهای دپو شده در پارکینگ پارس‌خودرو را صادر کرد.

به گزارش برات نیوز، طبق آمار تولید خودرو در شهریورماه سال جاری، شرکت خودروسازی پارس خودرو،  ۲۰۲ دستگاه از محصولات رنو تولید کرد اما به دلیل عدم مطابقت با استاندارد آلایندگی یورو۵، تعداد زیادی از این محصولات شماره گذاری نشده بود. همین مسأله گلایه مشتریان و صاحبان این خودروها که از حدود سه سال پیش برای آن‌ها ثبت‌نام کرده بودند را درپی داشت.

طبق گفته مسئولان شرکت خودروسازی پارس خودرو، تولید این اتومبیل‌ها به علت تاخیر در تامین قطعات آن‌ها، با تاخیر در سال ۱۳۹۹ صورت گرفت؛ اما سازمان حفاظت محیط زیست با استناد به مصوبه دولت که آخرین مهلت شماره گذاری خودروها با استاندارد یورو ۴ را تا پایان سال ۱۳۹۸ تعیین کرده بود، از ارائه مجوز برای شماره‌گذاری این محصولات امتناع می‌کرد.

بیشتر بخوانید: قیمت خودرو افسار گسیخته می تازد

شماره گذاری محصولات پارس خودرو

حالا به دنبال انتشار برخی گزارش‌ها که توسط صداوسیما جمهوری اسلامی ایران نیز پخش شد، در تاریخ هفتم مهرماه سال ۹۹، سازمان حفاظت محیط زیست طی نامه‌ای خطاب به پلیس راهور، با شماره‌گذاری این خودروها حداکثر تا پایان آذر ماه سال جاری موافقت کرد.

در متن نامه مسعود تجریشی- معاون سازمان محیط زیست انسانی- می‌خوانیم:

با عنایت به درخواست شرکت سایپا مبنی بر شماره‌گذاری خودروهای بنزینی باقیمانده از نوع رنو (ساندرو، استپ وی، پارس تندر)، چانگان و آریو مجموعاً به ترتیب به تعداد ۳۰۶۰، ۲۹۰ و ۴۲۰ دستگاه اعلام می‌دارد، شماره گذاری خودروهای مذکور مطابق با شماره شاسی‌ها حداکثر تا تاریخ ۳۰ آذر ماه ۹۹ بلامانع استو صرفاً برای مدل سال ۹۸ از نظر این سازمان بلا مانع است. بدیهی است ادامه فرآیند شماره‌گذاری منوط به اخذ تاییدیه مجدد این سازمان است.”

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *