جدال شدید اپل و اپیک گیمز بر سر بازی فورتنایت در حال شدیدتر شدن است. روز سه شنبه مشخص شد که غول تکنولوژی، از کمپانی اپیک گیمز شکایت کرده است. دلیل این شکایت نقض قرارداد از جانب اپیک و سایر اقدامات قانونی است که از سوی این کمپانی علیه اپل صورت گرفته است.

بنا بر گزارش برات نیوز، مجادله‌ی میان این دو کمپانی بر سر سی درصد از هزینه‌هایی است که اپل و گوگل از طریق پرداخت‌های درون برنامه‌ای و خرید برنامه‌ها دریافت می‌کردند. اپیک در تاریخ سیزدهم آگوست،‌ یک گزینه‌ی پرداخت درون‌برنامه‌ای را برای نسخه‌ی موبایلی فورتنایت ارائه کرد. این مسئله با قوانین اپ استور کمپانی اپل و گوگل پلی در تضاد بود.

در نتیجه‌ی این اقدام، اپل و گوگل، فورتنایت را از پلتفرم‌های خود حذف کردند. این دو کمپانی دلیل این اقدام را سیستم پرداخت جدید اپیک که قوانین و ضوابط را نقض می‌کرد،‌ اعلام کردند.

بیشتر بخوانید: تصاویر ماکت آیفون 12 اپل

اپیک نیز بنا بر دلایل ضد انحصاری از هر دوی این کمپانی‌ها شکایت کرد. این کمپانی بازی‌ساز، به دنبال این است تا از طریق پلتفرم مخصوص به خود، بار دیگر فورتنایت را به جایگاه قبلی خود برساند. همچنین اپل حساب این کمپانی توسعه‌دهنده را نیز حذف کرده است و اپیک به دنبال بازگشت این حساب نیز خواهد بود.

متن شکایت اپل از اپیک گیمز

در شکوائیه‌ای که از جانب اپل به دادگاه ناحیه‌ای ایالات متحده و به بخش دادگاهی کالیفرنیا ارائه شده است، چنین آمده: «شکایتی که از جانب اپیک صورت گرفته است تنها بر سر مجادلات مالی است. اگرچه اپیک تظاهر به خوب بودن می‌کند اما در حقیقت اپیک یک کمپانی چند میلیارد دلاری است که نمی‌خواهد بابت سودی که از جانب اپل استور کسب می‌کند بهایی بپردازد.»

شکایت اپل از اپیک گیمز و درخواست خسارت
کمپانی اپل با شکایت از کمپانی اپیک گیمز برای جبران ضررهای وارد شده درخواست خسارت کرد

اپل در این شکوائیه خواهان دریافت جرایم کیفری شده است تا بتواند ضرری را که از جانب سیستم پرداختی اپیک بر آن وارد شده است، جبران کند. دقیقا مشخص نیست که اپل خواهان چه میزان خسارت شده است. همچنین اپل خواهان حذف سیستم پرداختی اپیک گیمز در تمامی پلتفرم‌های خود شده است.

اپیک گیمز هنوز به صورت عمومی در رابطه با این شکایت اپل اظهار نظر نکرده است.

منبع: fool.com

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *