1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. صادرات بی برنامه و افزایش قیمت صیفی جات
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

صادرات بی برنامه و افزایش قیمت صیفی جات

قیمت صیفی جات

صادرات بی برنامه موجب افزایش قیمت صیفی جات در بازار شده است.

به گزارش برات نیوز، رییس اتحادیه فروشندگان میوه‌ و سبزی استان تهران اعلام کرد: دلیل اصلی افزایش قیمت صیفی، صادرات بی برنامه این محصولات است.

این درحالی است که پیش از این نیز این مقام مسوول در اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اظهار کرده بود که افزایش قیمت صیفی جات اغلب مقطعی است .البته که خشکسالی و کم آبی نیز در این نوسانات قیمت بی تاثیر نیست.

لزوم برنامه منظم وهماهنگ برای صادرات صیفی جات

اسدالله کارگر درباره این که چرا قیمت صیفی‌ها بر خلاف وعده مسئولان مربوطه کاهشی نشد؟ گفت: از دلایل اصلی افزایش قیمت برخی از صیفی‌ها صادرات بی‌برنامه آن است. یک روز صادرات انجام و یک روز ممنوع می‌شود. البته نمی‌گوییم صادرات به طور کل انجام نشود اما معتقدیم باید برای آن برنامه داشت و بستر آن نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: وزارت جهادکشاورزی باید به عنوان متولی این امر برنامه بلندمدت مشخصی برای صادرات داشته باشد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه‌ و سبزی استان تهران اضافه کرد: البته این نکته نیز حائز اهمیت است که قیمت صیفی‌جات مقطعی بوده و براساس عرضه وتقاضا در برهه‌ای قیمت‌ها بالا می‌رود و مدتی بعد کاهش می‌یابد.

نوسان قیمت بادمجان از 9500 تا 20 هزار تومان

کارگر با اشاره به اینکه برخی در اعلام قیمت‌ها بزرگنمایی می‌کنند، گفت: گفته می‌شود قیمت گوجه فرنگی به ۳۰ هزارتومان رسیده در حالی که اینگونه نیست.

وی ادامه داد: شاید کسی به صورت آنلاین سفارش داده باشد و با این قیمت به دستش رسیده باشد ولی در همه مغازه‌ها قیمت گوجه فرنگی بین ۸۰۰۰ تا ۱۸ هزار تومان است.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران اظهار کرد: بادمجان نیز با قیمت ۹۵۰۰ تا ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود. علت این تفاوت قیمت‌ها نیز کیفیت محصول، زمان و میزان خرید این محصولات به صورت عمده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست