صادرات محصولات نفتی روسیه به آمریکا در نیمه اول ۲۰۲۰ تا ۹.۱ میلیون تن افزایش یافته است. این رقم در همین دوره در ۲۰۱۹ برابر با ۴ میلیون تن بود.

 به گزارش برات نیوز، به نقل از اویل پرایس، اطلاعات گمرک روسیه نشان می‌دهد صادرات محصولات نفتی این کشور به آمریکا در نیمه اول 2020 نسبت به همین دوره در سال گذشته میلادی، بیش از دو برابر شده و به بالاترین رقم از 2004 تا حالا رسیده است.

 صادرات محصولات نفتی روسیه به آمریکا در نیمه اول 2020 تا 9.1 میلیون تن  افزایش یافته است. این رقم در همین دوره در 2019 برابر با 4 میلیون تن بود.

بیشتر بخوانید: افزایش ارزش صادرات طلا از گاز در روسیه

 آمریکا پس از هلند دومین خریدار بزرگ محصولات نفتی روسیه است و 12 درصد صادرات محصولات نفتی این کشور را تشکیل می‌دهد. سهم هلند از این صادرات روسیه 16.3 درصد است.

 گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد این کشور از آوریل سال گذشته میلادی مقادیر بسیار بالاتری از محصولات نفتی روسیه را وارد کرده است.

 وارد کنندگان آمریکا در نیمه اول 2020 محصولات نفتی روسیه را از نظر قیمت جذاب تر از سایر کشور ها دیدند. آنها همچنین مجبور بودند جایگزینی برای محصولات نفتی ونزوئلا که تحت تحریم های آمریکا قرار داشت، بیابند.

 آمریکا واردات نفت از روسیه را طی یک سال و نیم گذشته پس از تحریم صادرات نفت ونزوئلا افزایش داده است.

 نفت خام سنگین ونزوئلا برای فرآوری در پالایشگاه های گالف کوست آمریکا بسیار مناسب است ولی تحریم‌ها جریان نفت این کشور را به آمریکا متوقف کرده است.

 سال گذشته، پس از آغاز تحریم‌های آمریکا بر رژیم نیکلاس مادورو، پالایشگاه‌های این کشور واردات نفت از روسیه را افزایش دادند و 11 میلیون تن در کل سال 2019 از این کشور نفت وارد کردند که دو برابر نفت وارد شده از روسیه در 2018 بود.

 روسیه در جولای سال جاری میلادی، 1.078 میلیون تن نفت به آمریکا صادر کرد که برابر با بیش از 7 میلیون بشکه است. این رقم 16 درصد بیشتر از صادرات نفت روسیه به آمریکا در ماه ژوئن است. پالایشگاه های آمریکا مجبور بودند بشکه های از‌دست‌رفته نفت سنگین ونزوئلا را جایگزین کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *