معاون وزیر اقتصاد از صدور کارت های اعتباری سهام عدالت تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش برات نیوز، با توجه به ورود سایر بانک ها به حوزه ارائه کارت اعتباری سهام عدالت، صدور این کارت ها تا پایان اردیبهشت ماه جاری اجرایی می شود.

این درحالی است که هدف ازاجرای طرح اعطای کارت‌های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت از سوی مسوولان، افزایش نقدینگی سهامداران بود.

 بر اساس این طرح، شرکت سپرده گذاری مرکزی از سوی شورای عالی بورس و بانک مرکزی، فرایند اعطای توثیق سهام عدالت را انجام می‌دهد.

اختصاص تسهیلات 7 تا 14 میلیون تومانی سهامداران عدالت

مبلغ اعتبار کارت خرید کالا ۷ یا ۱۴ میلیون تومان برای هر فرد دارای کارت سهام عدالت است که سهامشان را نفروخته اند.

 بنابراین آن دسته از افرادی که ارزش سهام عدالتشان ۵۰۰ هزار تومان است ۷ میلیون تومان و کسانی که ارزش سهامشان یک میلیون تومان است ۱۴ میلیون می توانند وام و یا اعتبار خرید کالا را از بانک های تعریف شده اخذ کنند.

در همین راستا،عباس معمارنژاد درباره صدور این کارت های اعتباری اعلام کرد: در جهت صدور کارت اعتباری سهام عدالت تاکنون تنها دو بانک ملی و تجارت اعلام آمادگی کرده‌اند و در حال صدور این کارت به متقاضیان هستند.

صدور 70 هزار کارت اعتباری سهام عدالت تا اوایل اسفند 99

معاون وزیر اقتصاد همچنین از ورود سایر بانک‌ها به ارائه کارت اعتباری سهام عدالت تا اردبیشهت سال جاری خبر داد.

این درحالی است که طبق آخرین اعلام مدیر عامل بانک ملی، تا اوایل اسفند سال گذشته معادل ۷۰ هزار کارت اعتباری سهام عدالت از سوی این بانک صادر شده است.

ضرورت مشارکت بانک های دیگر برای صدور کارت اعتباری سهام عدالت

 معمارنژاد معاون وزیر اقتصاد درباره آخرین وضعیت بانک‌های ارائه دهنده کارت اعتباری سهام عدالت گفت: در این راستا مصوبه‌ای از سوی دولت آماده شده که به جز بانک‌های ملی و تجارت باید بانک‌های دیگر هم برای صدور کارت اعتباری سهام عدالت مشارکت کنند.

به گفته وی، تا اردبیشهت سال جاری، سایر بانک‌ها نیز به صدور کارت اعتباری سهام عدالت ورود خواهند کرد.

ارزشگذاری سود سهام وابسته به بانک های نظامی

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره پرداخت سود سهامداران وابسته بانک‌های نظامی ادغام شده در بانک سپه نیز اظهار کرد: ارزش گذاری انجام شده و اکنون در حال بررسی و راستی آزمایی ارزش گذاری هستیم که سازمان حسابرسی در حال انجام این کار است و هنوز نهایی نشده است.

آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه

همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیزاز آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه خبر داد.

محمد شریعتمداری در حساب شخصی خود در فضای مجازی نوشت: به ابتکار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و برای نخستین بار تأمین مالی خُرد مبتنی بر زنجیره تولید از طریق صدور کارت اعتباری خرید آغاز می شود.

تلاش برای یافتن راهکارهای عملی کوتاه مدت اقتصادی

وی دراین نوشته آورده است که طرح خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه با هدف افزایش قدرت خرید مردم و با توثیق سهام عدالت یا یارانه، بدون نیاز به مراجعه به بانک‌ها آغاز شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین بر تلاش برای یافتن راهکارهای عملی کوتاه مدت اقتصادی برای کاهش نرخ بیکاری با محوریت معاون اقتصادی در ده استان تاکید کرد.

تعیین نمایندگان ویژه در مناطق دارای نرخ بیکاری بالا

شریعتمداری در حساب شخصی خود در فضای مجازی نوشت: در سال ۹۹ برای کاستن از فشار بیکاری، افزون بر اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی نمایندگان ویژه وزیر در مناطق دارای نرخ بیکاری بالا تعیین شدند.

وی همچنین نوشته است: یافتن راهکارهای عملی کوتاه مدت، کار مهمی است که در ماه‌های پایانی دولت با محوریت معاون اقتصادی در ده استان در حال انجام است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *