بازار رمز ارز برای اولین بار در روز دوشنبه به 2 تریلیون دلار رسید و ارزش آن در کل تقریباً به اندازه اپل، دومین شرکت بزرگ در جهان رسید.

به گزارش برات نیوز، داده‌های منتشر شده توسط CoinGecko و سایر گروه‌های تجزیه و تحلیل رمز ارز نشان داد که ارزش این بازار به طور کلی در 5 آوریل فراتر از 2 تریلیون دلار است.

این نقطه عطف در کمتر از 3 ماه پس از آن رخ داد که در 7 ژانویه از ارزش کلی 1 تریلیون دلار عبور کرد.

سرمایه‌گذاران رمز ارز و سایر حامیان جناح‌های مالی غیرمتمرکز، از جمله بیت کوین و اتریوم، با خوشحالی از اخبار دوشنبه و با استفاده از رسانه‌های اجتماعی مجدداً بر این مساله تاکیید کردند که رمز ارزها آینده مالی جهان هستند.

به گفته تحلیل‌گران، سرمایه‌گذاران نهادی و خرده‌فروشی از ابتدای سال تاکنون به بازار رمز ارز سرازیر شده‌اند.

همچنین بسیاری از حامیان بلاکچین را تحت فشار قرار داده‌اند تا دیگران را به پیوستن به جنبش عظیم مالی غیرمتمرکز تشویق کنند.

بیت کوین هنوز هم در حال تلفیق شدن در این محدوده است.

این تلفیق است که به شکست دلار اتریوم در بالاترین حد خود جدید کمک کرده است.

اتریوم بدون شک بازار را رهبری می‌کند در حالی که دلار بیت کوین سعی دارد از آن جلو بزند.

بیت کوین
بیت کوین

نظر کارشناسان در مورد صعود بازار رمز ارز

معامله‌گر مشهور معروف به نام مستعار « Rekt Capital» روز دوشنبه نوشت: «نشانه خوب تاکنون این است که سطح مقاومت محدوده نارنجی برای رد بیت کوین تلاش می‌کند.»

دیگر سرمایه‌گذاران ارشد بازار رمز ارز بار دیگر از توانایی صعودی بازار در سرپیچی از تنظیم کننده‌های بالقوه و پیشرفت رو به جلو حمایت کردند.

کورل لاشبروک، سرمایه‌گذار و کارآفرین رمز ارز، روز دوشنبه به نیوزویک گفت: « امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به اندازه حسابداری دوباره نوآوری قابل توجه و یک نمونه عالی از چگونگی اعمال نفوذ اتریوم در استفاده از فناوری بلاکچین است.»

لاشبروک اضافه کرد که او بیش از حریص بودن به فناوری علاقه دارد.

Blockfolio صبح دوشنبه در توییت‌های خود نوشت: «اکنون ارزش بازار رمز ارز به بالای 2 ترلیون دلار رسیده و ممکن است که در خوش‌بینانه‌ترین حالت به مرز 5 تریلیون دلار هم برسد.»

عوامل و نظریه‌های زیادی برای توضیح گسترش سریع بازار با عملکرد اخیر قوی اتریوم و همچنین رسیدن بیت کوین به 60،000 دلار در صدر لیست ظهور کردند.

این رقم تقریباً یک ماه بالای 50،000 دلار ثابت مانده است که به اتریوم و بازار آلت کوین کمک کرده است تا یک عقب نشینی شدید را ببینند.

تغییرات عمده در بازار رمز ارز روز دوشنبه همزمان اعلام شد.

GoDaddy اعلام کرد که دامنه وب سایت Bitcoin.com با قیمت 100 میلیون دلار برای فروش قرار گرفت.

این وب سایت همچنین اضافه کرد که bitcoin.co.uk بیش از 25000 دلار فروخته شد.

در اواسط روز، محدودیت بازار رمز ارز به 2.02 تریلیون دلار رسید.

نیوزویک روز دوشنبه با چندین چهره بیت کوین، لایت کوین و اتریوم تماس گرفت تا اظهارات دیگری درباره این گسترش موفقیت‌آمیز داشته باشد.

پس از اینکه هفته گذشته مورگان استنلی اعلام کرد که دسترسی به منابع مالی بیت کوین را برای مشتریان ثروتمند خود آغاز می‌کند، مدیر عامل گلکسی دیجیتال، مایک نووگراتز به bitcoin.com گفت که تعداد بیشتری از بانک‌ها در ماه‌های آینده بیشتر در معرض بازار رمز ارز قرار می‌گیرند.

او گفت: «این می‌تواند به اندازه 1 تریلیون دلار در سال آینده از گروه ثروت حاصل شود.»

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *