قیمت بیتکوین به رشد خود ادامه داد و در آخرین معاملات به رقم 13 هزار و 638 دلار رسید.

به گزارش برات نیوز این رقم با 4 % افزایش در ساعت 12 امروز 7 آبان ماه به این رقم رسید که نشان از روزهای خوب بیتکوین دارد.

دلایل احتمالی صعود قیمت بیتکوین

مثل هر چیز دیگری، عرضه و تقاضا بر قیمت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال دیگر هم اثر می‌گذارد و رسیدن بیتکوین به روزهای اوج خود به این موضوع نیز مربوط است. با صعود مجدد در آخرین دور از معاملات ارزهای دیجیتالی، بازدهی هفتگی محبوب ترین ارز دیجیتالی جهان به ۱۳.۶۲ درصد رسید. طی ۲۴ ساعت گذشته بیتکوین با ثبت صعود ۵.۵۵ درصدی به ۱۳ هزار و ۶۰۰.۷۳ دلار رسید.

طرح پایلوت روبل دیجیتال روسیه در سال آینده و روی خوش بانک مرکزی چین نسبت به ارزهای دیجیتال نیز از دیگر خبرهای خوشی بود که شاید دلیل افزایش قیمت بیتکوین نیز باشد. اخیرا اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است وارد کار قانون گذاری معاملات ارزهای دیجیتالی خواهد شد و این مساله حاکی از پذیرش نقش ارزهای دیجیتالی در آینده نظام مالی جهان خواهد بود. 

صعود قیمت دیگر ارزهای دیجیتال

البته صعود قیمتها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیتکوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر افزایشی بود؛ به گونه‌ای که اتریوم با ۴.۷۷ درصد صعود به ۴۰۵.۷۰ دلار، بیت کوین کش با ۳.۳۲ درصد جهش به ۲۶۴.۷۷ دلار، لایت کوین با ۴.۰۱ درصد افزایش به ۵۷.۷۶ دلار،  مونرو با ۲.۶۲ درصد صعود به ۱۳۳.۹۴ دلار، دش با ۲.۰۸ درصد افزایش به ۷۰.۸۸ دلار، زدکش با ۲.۲ درصد افزایش به ۶۰.۷۶ دلار و میکر با ۶.۰۶ درصد صعود به ۵۸۸.۱۳ دلار رسید.

بیشتر بخوانید: نگاهی به مصائب استخراج رمز ارز در ایران

آینده بیت کوین با توجه به کرونا

با این حال هنوز دنیا درگیر بیماری کووید 19 است و با این که منابع بسیاری خبر ساخت واکسن و پیشرفت های دارویی را مخابره کرده اند، اما این بیماری هنوز افزاد زیادی را درگیر می کند و بسیاری از کارشناسان نگران بروز موج دوم همه گیری به صورت جهانی در پاییز هستند.

 نگرانی ها منطقی است چرا که تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۶۸ هزار نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده اند و بیم افزایش محسوس شمار قربانیان با تشدید روند فعلی وجود دارد. باید دید این موارد چه تاثیری روی قیمت آینده بیتکوین دارند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *