امروز چهارشنبه 28 آبان ماه روز سبز بورس بود و شاهد صعود 48 هزار واحدی شاخص بورس بودیم. با این میزان صعود حالا شاخص در ارتفاع یک میلیون و ۳۴۵ هزار واحد ایستاده است.

به گزارش برات‌نیوز، شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۶۶۹۷ واحد صعود را تجربه کرد و در ارتفاع ۳۸۱ هزار و ۳۶۸ واحد ایستاد.

امروز یک میلیون معامله به ارزش ۹۱ هزار و ۸۵۶ میلیارد ریال توسط فعالان بورس دادوستد شد و صعود 48 هزار واحدی شاخص بورس رقم زده شد.

در این میان نمادهای فارس با سه هزار و ۷۲۳ واحد، فولاد با سه  هزار و ۵۲۴ واحد، فملی با سه هزار و ۱۳۰ واحد، شستا با سه هزار و ۵۱ واحد، کگل با یک هزار و ۵۰۵ واحد، تاپیکو با یک هزار و ۵۰۱ واحد، خودرو با یک هزار و ۴۰۸ واحد، شپنا با یک هزار و ۴۰۰ واحد، وبملت با یک هزار و ۳۴۲ واحد، شتران با یک هزار و ۱۰۹ واحد، وغدیر با یک هزار و ۸۳ واحد و پارسان با یک هزار و ۸۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس اعمال کردند.

بیشتر بخوانید: بازگشت شاخص به کانال ۱.۳ میلیون واحد

همچنین نمادهای ایران خودرو صنعتی زرماکارون، تامین سرمایه امین، سرمایه گذاری سیمان تامین، تولید نیروی برق آبادان، باما و بهساز کاشانه تهران نمادهای پر بیننده بازار امروز بودند.

از سوی دیگر نمادهای پاکشو با ۳۰۸ واحد، کسعدی با ۱۱۲ واحد، شفا با ۸۱ واحد، افق با ۷۸ واحد، وملی با ۶۴ واحد و چافست با ۶۰ واحد بیشترین اثر منفی را بر شاخص بورس اعمال کردند.

شاخص فرابورس نیز رشد کرد

در بازار فرابورس امروز نیز شاهد افزایش شاخص این بازار بودیم. شاخص فرابورس با ۲۹۸ واحد افزایش در ارتفاع ۱۶ هزار و ۶۴۶ واحد ایستاد.

در این بازار دو میلیارد و ۹۵۶ هزار برگه سهم به ارزش ۱۶۶ هزار و ۱۷۶ میلیارد ریال توسط معامله‌گران دادوستد شد.

نمادهای سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صباتامین، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی تندگویان، صنعتی مینو، سنگ آهن گوهر زمین و مدیریت انرژی امید تابان هور نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص این بازار اعمال کردند.

همچنین نمادهای برق و انرژی پیوند گستر پارس سرمایه گذاری پویا، پتروشیمی ارومیه، مجتمع صنایع لاستیک یزد، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه مسیر برق گیلان و تهیه و توزیع غذای دناآفرین فدک پربیننده‌ترین نمادهای این بازار بودند.

نمادهای صنعت روی زنکان، گروه صنعتی تبرک، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه، نیروگاه زاگرس کوثر، شرکت بیمه اتکایی امین، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، سیمان لار سبزوار و برق و انرژی پیوند گستر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص این بازار اعمال کردند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *