وقتی اپل، سری 4 ساعت‌های هوشمند خود را به بازار عرضه کرد، کاربران شاهد یک بازطراحی جزئی همراه با بزرگتر شدن اندازه نمایشگر اپل‌واچ بودند. این تغییرات به همین شکل دست‌نخورده تا ارائه اپل‌واچ سری 5 باقی ماند. به این ترتیب شاید منطقی به نظر برسد اپل واچ 6 که به زودی از راه خواهد رسید، شامل تغییرات و بازطراحی شود. اما به‌خصوص اگر در مورد صفحه نمایش اپل واچ 6 چنین امیدهایی دارید، متاسفانه شواهد نشان می‌دهند که در اشتباهید! با برات نیوز همراه باشید.

این موضوع نه‌تنها به‌خاطر اخباری است که از اپل‌واچ 6 می‌رسد و اغلب به تغییرات و به‌روزرسانی‌های داخلی اشاره دارند، بلکه همچنین از طریق یک توییت هم تقریبا به تایید رسیده است. در این توییت یک کاربر به ادامه همکاری شرکت JDI و اپل اشاره دارد و در آن مستقیما از اپل واچ سری 6 نام برده شده است. از آنجا که شرکت JDI یکی از تامین‌کنندگان قطعات محصولات اپل و از جمله نمایشگرهای OLED اپل‌واچ است، به نظر می‌رسد تصمیمی مبتنی بر ارتقای نمایشگر از سوی اپل صورت نگرفته است.

بیشتر بخوانید: با ارزش ترین سایت های دنیا کدامند؟

این یعنی شایعه‌ای که چند وقت پیش درباره ارتقای صفحه نمایش اپل واچ 6 از OLED به Micro LED شنیده بودیم، به واقعیت نمی‌پیوندد و از این‌ها گذشته، پیگیری‌های مالی هم هیچ نشانی از عوض شدن رویه همکاری اپل با JDI ندارند. به جز این خبر که امسال اپل 1 میلیارد دلار به شرکت JDI کمک مالی داشته است، گزارش‌ها نشان داده‌اند روی این شرکت تامین‌کننده قطعات به تازگی 200 میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است و بسیاری معتقدند سرمایه‌گذار گمنام این معامله هم اپل است.

همه این شواهد را که کنار هم قرار می‌دهیم، به گسترش همکاری اپل و JDI می‌رسیم و علاقه این غول بزرگ تکنولوژی را به محصولات تامین‌کننده قدیمی‌اش از جمله نمایشگرهای OLED برای اپل‌واچ در می‌یابیم. ممکن است بگویید این شواهد برای عدم ارتقای نمایشگر اپل واچ 6 کافی نیست و شاید خود JDI دست به تولید نمایشگرهای باکیفیت‌تر زده است. در جواب باید گفت این شرکت هنوز به تکنولوژی تولید نمایشگرهای Micro LED دسترسی ندارد.

بیشتر بخوانید: محبوب ترین گوشی دنیا چیست؟

تولید نمایشگرهای Micro LED از سال 2016 دستاورد بزرگی در حوزه قطعات لوازم خانگی و موبایل بود. با کمک این تکنولوژی نمایش تصاویر به سطح جدیدی از وضوح و روشنایی رسیدند. اما با اینکه چهار سال از عرضه این نمایشگرها به بازار گذشته و اپل در نمایشگر گوشی‌های تلفن همراه خود از آن بهره می‌برد، هنوز خبری از ارتقای اپل‌واچ در این زمینه نیست. با توجه به اینکه کاربران آیفون و ساعت‌های هوشمند اپل بی‌صبرانه منتظر به‌روزرسانی‌هایی در اپل‌واچ 6 هستند، این اصرار به استفاده از سخت‌افزارهای قدیمی کمی ناامیدکننده به نظر می‌رسد اما با این وجود نباید فراموش کرد نمایشگر در ساعت هوشمند اولویتی به اندازه تلفن همراه ندارد و این‌طور گجت‌ها بیشتر به‌خاطر کاربردهای جدید یا منحصربه‌فرد هواخواه دارند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *