تکنولوژیموبایل

صفحه نمایش 160 هرتز راگ فون 3

صفحه نمایش 160 هرتز راگ فون 3

آخرین مدل از گوشی گیمینگ راگ فون که راگ فون 3 نام دارد، به دلیل داشتن صفحه نمایشی با نرخ به‌روزرسانی ۱۴۴ هرتزی مشهور است. اما این مهم‌ترین ویژگی آن محسوب نمی‌شود. توسعه‌دهندگان XDA، یک گزینه‌ی نرح به روزرسانی مخفی ۱۶۰ هرتزی را برای تست داخلی گوشی ایسوس راگ فون 3 یافتند که با استفاده از دستور شل (پوسته) ADB امکان فعالسازی آن وجود دارد. در واقع صفحه نمایش 160 هرتز راگ فون 3 همه را هیجان زده کرده است.

شرکت ایسوس صفحه نمایش 160 هرتز این گوشی را تایید کرد اما به این موضوع اشاره کرد که این حالت مخفی برای استفاده‌ کاربران طراحی نشده است. شرکت ایسوس طی بیانیه‌ای اعلام کرد، «صفحه نمایش 160 هرتز به عنوان مشخصات رسمی این دستگاه در نظر گرفته نشده و تنها برای آزمایش و تست بوده است.»

صفحه نمایش 160 هرتز راگ فون 3
صفحه نمایش 160 هرتز راگ فون 3 برای استفاده عمومی نیست.

اگر گوشی ایسوس راگ فون 3 دارید، می‌توانید حالت مخفی ۱۶۰ هرتزی را با استفاده از اپلیکیشن (Android Debut Bridge (ADB فعال نمایید. البته این کار نیاز به دانش فنی بالایی دارد و اگر ان را بد انجام دهید، احتمال دارد که به گوشی و حتی صفحه نمایش آسیب وارد کنید.

بیشتر بخوانید: آیفون 50 میلیونی، ممنوعیت واردات را به هم زد

توسعه‌دهندگان XDA این ویژگی جدید را با بازی Pac-Man تست کردند و تایید نمودند که بازی با ۱۶۰ فریم در ثانیه اجرا می‌شود. آن‌ها بر این باورند که این حالت مخفی برای بازی‌های دیگر نیز قابل اجراست. با این وجود، فعالسازی این حالت مخفی می‌تواند عملکرد گوشی ایسوس را تضعیف نماید و کاربر مجبور به تغییر تنظیمات با توجه به اولویت‌های خود شود. در هر صورت، خرید گوشی ایسوس راگ فون 3 دشوار است زیرا این گوشی تا سه ماهه سوم امسال وارد بازار ایالات متحده آمریکا نخواهد شد و طی چند روز آینده با قیمت ۹۹۹ یورو در بازار اروپا عرضه می‌شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید