درحالی که صنعت گردشگری همه دنیا دراثر شیوع بیماری کرونا دچار رکود وخسارات بسیاری شده، گزارشی مبنی بر رشد صنعت گردشگری آسیای شرقی و پیشی گرفتن از اروپا و امریکا دراین زمینه منتشر شده است .

به گزارش برات نیوز، با توجه به همه گیری 9 ماهه ویروس کرونا و تسلط این بیماری در دنیا،تمامی صنایع و مشاغل از رونق افتاده و دچار رکود شدند ، دراین میان صنعت گردشگری یکی از مهمترین صنایعی بود که با شیوع این بیماری بسیار متضرر شد .

مدت هاست که همه کشورهای جهان به دنبال مقابله با عواقب بحران کرونا بوده و درتلاش برای تهیه و تولید واکسن این بیماری هستند .

اما دراین میان برخی شواهد حاکی ازاین است که به دلیل  تثبیت وضعیت دورکاری بسیاری از افراد در دوران پسا کرونا مردم آزادی بیشتری برای انجام سفر به دست اورده اند و تعداد سفرهای انجام شده دراین دوره افزایش یافته است .

یکی از کشورهایی که رشد صنعت گردشگری و سفر در دوران کرونا را تجربه کرده کشورهای آسیای شرقی بودند که بر اساس شواهد و آمار منتشر شده حتی از کشورهای اروپایی و امریکایی نیز پیشی گرفته اند.

افزایش سفرهای داخلی دلیل رشد صنعت گردشگری کشورهای آسیای شرقی

به گفته جان براون، مدیر عامل آژانس مسافرتی آنلاین “آگودا”، بهبود صنعت گردشگری در منطقه شرق آسیا بیشتر به علت افزایش سفرهای داخلی صورت گرفته است.

براون درادامه گفته است: ما بار دیگر در بازارهایی مانند تایوان و تایلند که واقعاً بهترین کنترل را بر روی بیماری کووید_19 داشته اند، شاهد بهترین عملکرد در رزرو (تورهای) داخلی هستیم.

بیشتر بخوانید: کرونا موجب رونق گردشگری داخلی روسیه شد

تایوان که موفق به جلوگیری از انتقال جدید به مدت بیش از 200 روز شده است، طی دو هفته اخیر کاهش قابل توجهی در موارد جدید Covid-19 داشته است.

تایلند و ویتنام نیز به ترتیب با 3922 و 1316 مورد ابتلا به بیماری کرونا در مجموع موفق به مهار این بیماری همه گیر شده اند.

شرکت آگودا که زیرمجموعه شرکت مسافرتی آنلاین آمریکا به نام “بوکینگ هولدینگز” محسوب می شود، همچنین اعلام کرد که این بازارها حتی از آمار گردشگری خود در سال گذشته پیشی گرفته اند و علت آن هم افزایش سفرهای داخلی است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *