اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

جزییات ضروری بودن استفاده از ماسک

ضرورت استفاده از ماسک

پس از اعلام ضروری بودن استفاده از ماسک در اماکن عمومی از سوی رئیس جمهوری، معاون بهداشت وزارت بهداشت امروز به توضیح جزئیات این موضوع پرداخت. وی استفاده از ماسک را ارزان‌ترین و موثرترین راه پیشگیری از کرونا دانست و معتقد است تا تولید و ورودد واکسن کرونا به کشور که احتمالا یک سال دیگر طول بکشد، می‌بایست از ماسک استفاده کرد.

به‌گزارش برات نیوز، دکتر علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت در توضیح جزئیات لزوم استفاده از ماسک در اماکن عمومی عنوان کرد: یکی از مسائل بسیار مهمی که همه باید رعایت کنند، بحث فاصله‌گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک است که البته از قبل هم اعلام شده بود. منتها با توجه به خیز بیماری که در کشور آغاز شده و عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی برخی هموطنان و بازگشایی برخی از مراکز تجمعی مانند سالن‌ها و … حتما نیاز است که فاصله گذاری و استفاده از ماسک را داشته باشیم.

وی افزود: اجباری کردن استفاده از ماسک به نوعی احترام گذاشتن به سلامتی طرف مقابل است. با توجه به بررسی‌هایی که تاکنون در دنیا انجام شده و با توجه به شیوه انتقال ویروس، استفاده از ماسک یکی از موثرترین و ارزان قیمت‌ترین راه‌های پیشگیری از انتقال ویروس است.

بیشتر بخوانید: از وب سایت عرضه ماسک رونمایی شد

رییسی ادامه داد: بنابراین ماسک به عنوان یک وسیله ساده و ارزان قیمت می‌تواند برای انجام فعالیت های اقتصادی و ادامه زندگی روزمره بسیار کمک کننده باشد. البته با رعایت برخی پروتکل‌های دیگر. بنابراین با توجه به اینکه بازگشایی‌ها انجام شده و توجه به مسائل اقتصادی و معیشتی اهمیت دارد، در دنیا هم به سمت بازگشایی‌ها رفتند. از طرفی با توجه به اینکه این ویروس مدت طولانی با ما خواهد بود و هنوز واکسن آن هم در دسترس نیست و باید با آن یک زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشیم.

رئیسی با اشاره به ضروری بودن استفاده از ماسک در تجمعات افزود: بر همین اساس به ویژه تاکید می‌کنم که در تجمعات، محل‌های پر تردد و پر رفت و آمد حتما نیاز است که از ماسک استفاده شود.

رییسی در خصوص جریمه کسانی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند گفت: اما بحث بازگشت و رعایت پروتکل‌ها حرف درستی است. بر همین اساس یکی از برنامه‌هایی که از امروز با شدت بیشتری اعمال می‌شود، این است که مراکزی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، قطعا تعطیل خواهند شد. در این مدت هم ۲۸۲ هزار مکان و صنف به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها تعطیل شدند و این اقدام تشدید می‌شود.

معاون بهداشت درباره واکسن کرونا نیز گفت: این بیمار واکسن ندارد و تا یک سال دیگر هم واکسن به دست ما نمی‌رسد. حتی اگر تا دو ماه دیگر هم واکسن در اروپا و آمریکا تولید شود که نمی‌شود، باز هم به دست ما نخواهد رسید. زیرا اولا ما در تحریم هستیم و اگر در  آمریکا تولید شود، به راحتی به دست ما نخواهد رسید. در عین حال باید خودمان را برای یکسال زندگی با این ویروس آماده کنیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید