فناوری

طراحی جدید جیمیل

طراحی جدید جیمیل

محیط کاربری جیمیل در سالیان اخیر تغییرات زیادی را تجربه نکرده است. در طراحی جدید جیمیل ، UI جیمیل بروز رسانی شده است تا ظاهر مدرن‌تری به خودبگیرد، البته همچنان بخش بسیار زیادی از آن بدون تغییر مانده‌است. اینکه محیط کاربری آن همچنان برای مخاطب آشنا باشد چیز بدی نیست، البته این سخن به این معنی نیست که هیچ تغییری در ظاهر آن ایجاد نشده‌است.

گوگل اعلام‌کرده یک از یک طراحی جدید در جیمیل استفاده می‌کند و نام آن را یک خانه بهتر برای کارکردن (better home for work ) گذاشته‌است. اغلب بخش‌های این طراحی جدید همچنان ثابت مانده‌است اما گوگل از ابزارهای ارتباطی جدیدی دراین نسخه استفاده کرده‌است، از جمله چت‌کردن، چت ویدئویی، فایل‌ها و وظایف، با این کار مخاطب می‌تواند به راحتی و در فضای جیمیل به این ابزارها دسترسی داشته‌باشد.

طراحی جدید جیمیل
طراحی جدید جیمیل ویژگی های جدید را پیش روی کاربران قرار میدهد

گوگل درباره این تغییرات گفته:«ما در قسمت چت روم‌ها با افزودن ویژگی‌های فایل‎‌های اشتراک گذاری‌شده و وظایف سعی کرده‌ایم میزان ارتباط افراد را افزایش‌دهیم و این چت روم‌ها تبدیل به یک فضای مناسب برای انجام پروژه‌های طولانی‌مدت کنیم. با دسترسی سریع به چت‌ها، اسناد به اشتراک گذاری‌شده و کارهایی که باید انجام‌شود، افراد مختلف گروه می‌توانند راحت‌تر با یکدیگر ارتباط برقرارکنند. همچنین می‌توانید چت روم‌هایی بسازید و افرادی خارج از گروه مثل مشاوران و طرف‌های قرارداد را عضو آن کنید و به این صورت می‌توانید ارتباط فرا سازمانی برقرارکنید.

قبل از اینکه خیلی هیجان‌زده بشوید باید بگوییم که این طراحی جدید جیمیل در حال حاضر فقط برای مخاطبانی دردسترس است که از یوزرهای G Suite محسوب می‌شوند. ما نمی‌دانیم که مخاطبان عادی چه زمانی قادر خواهندبود از این بروزرسانی استفاده‌کنند اما امیدواریم که در آپدیت‌های بعدی این طراحی جدید در دسترس مخاطبان عادی نیز قرارگیرد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید