شورای نگهبان ایرادی به مصوبه مجلس درخصوص طرح آزادسازی واردات خودرو نگرفته است .

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که مصوبه مجلس درخصوص آزادسازی واردات خودرو به دلیل وجود ایراداتی چندین بار به شورای نگهبان رفته و برگشته است .

دراین میان بسیاری از مسوولان نیز همراه با ایرادات شورای نگهبان به جمع مخالفان ازادسازی واردات خودرو پیوسته اند و درمقابل نهایی شدن این طرح مقاومت می کنند.

اما حالا در آخرین جلسه مشترک اعضای شورای نگهبان، مرکز پژوهش های مجلس ، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، کارشناسان دولتی و خصوصی و قطعه سازها هریکی از این مسوولان به ایراد نقطه نظرات خود پرداختند.

درهمین راستا، نماینده شورای نگهبان اعلام کرد که از نظر این شورا ایرادی به مصوبه مجلس برای آزادسازی واردات خودرو وارد نیست و تنها چند ابهام وجود داشت که برای رفع ابهام به مجلس ارجاع شده است.

بررسی‌های لازم کمیسیون صنایع برای پاسخ به ابهامات شورای نگهبان

براساس این گزارش، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی دراین خصوص اظهار کرد:

جلسه‌ای با حضور کارشناسان دولتی و خصوصی، قطعه‌سازها، مرکز پژوهش‌های مجلس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و همچنین یکی از اعضای شورای نگهبان برگزار و نقطه‌نظرات به اشتراک گذاشته شد.

حجت‌الله فیروزی در مورد آخرین وضعیت مصوبه واردات خودرو و ماده 4 بیان کرد:

بعد از آن که طرح واردات خودرو در قالب ماده چهار در صحن مجلس تصویب شد، شورای نگهبان ابهاماتی را در این مورد مطرح کرد.

در حال حاضر نیز کمیسیون صنایع در حال بررسی است که به این ابهامات پاسخ دهد تا دوباره در صحن مجلس مطرح شود.

تلاش مجلسی‌ها برای رفع ابهامات شورای نگهبان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد:

اتفاق مثبت در این مورد این بود که شورای نگهبان ایرادی به مصوبه مجلس نگرفته، تنها چند ابهام وجود داشت که برای رفع ابهام به مجلس ارجاع دادند.

وی درادامه افزود: روز یکشنبه جلسه‌ای با حضور کارشناسان دولتی و خصوصی، قطعه‌سازها، مرکز پژوهش‌های مجلس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و همچنین یکی از اعضای شورای نگهبان برگزار شده و نقطه‌نظرات به اشتراک گذاشته شد.

فیروزی خاطر نشان کرد: آقای طحان نظیف که نماینده شورای نگهبان و یکی از حقوقدانان این شورا هستند در این جلسه ابهام‌ها را برای کمیسیون مطرح کردند تا مرتفع شود.

رفع ابهامات و رای گیری مجدد طرح آزادسازی واردات خودرو در مجلس

وی گفت: قرار بود روز سه‌شنبه جلسه‌ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع تشکیل شود تا نظر دولت را هم در مورد این ابهامات بگیریم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  ادامه داد:

با توجه به اینکه آقای وزیر نتوانستند در این جلسه حضور پیدا کنند ، موضوع به جلسه بعدی کمیسیون صنایع که روز یکشنبه برگزار می‌شود موکول شد.

امیدواریم در این جلسه ابهامات مرتفع شود تا طرح دوباره برای رای‌گیری به صحن رفته و به شورای نگهبان ارسال شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *