به منظور پیگیری اهداف شهدای راه هسته ای کشور، طرحی به منظور صیانت از منافع کشور در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

به گزارش برات نیوز، کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ‌ها و صیانت از منافع ملت ایران با ۲۵۱ رأی موافق در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

این طرح در نشست علنی امروز سه‌شنبه 11 آذر ماه جاری در پارلمان مورد بررسی وکلای ملت قرار گرفت تا قفل‌های صنعت هسته‌ای کشور باز شود.

بررسی جزییات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ‌ها 

 پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان این طرح، کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران  با ۲۵۱ رای موافق به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

درهمین حال نمایندگان مجلس پس از تصویب کلیات این طرح و صیانت از منافع ملت ایران وارد بررسی جزییات آن خواهند شد.

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جریان تصویب کلیات در صحن مجلس، گفت: این طرح چند هدف را دنبال می‌کند که هدف اول باز شدن قفل‌هایی است که بر صنعت هسته‌ای کشور وارد شده است.

پیگیری اهداف شهدای راه هسته ای در طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ‌ها

وی درباره اهداف مهم تصوییب این طرح بیان کرد: دراین طرح ملی اهداف شهدایی مانند شهید فخری‌زاده، شهید شهریاری و سایر شهدای هسته‌ای است که برای پیشرفت و توسعه کشورمان جانشان را فدا کردند نیز پیگیری می‌شود.

عمویی ادامه داد: برنامه هسته‌ای کشور بایستی طبق نیازهای کشورمان پیش رفته و انتظار داریم بعد از تصویب این طرح تقویت شده و توسعه پیدا کند و روند آن سرعت داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره هدف دوم این طرح خاطرنشان کرد: مقابله با تحریم‌هایی که از سوی کشورهای غربی به جمهوری اسلامی اعمال می‌شود دیگر هدف این طرح است.

تخریب امنیت مردم و کشتن شهدای ما هزینه دارد

عمویی گفت: بایستی به نحوی عمل کنیم که نشان دهیم تخریب امنیت مردم و کشتن شهدای دانشمندمان و مقام سیاسی معاون وزیر دفاع رفتار بی‌هزینه‌ای نخواهد بود.

وی همچنین در جریان تصویب کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ ها عنوان کرد: دشمنان فکر نکنند که اگر دست به اقدام تروریستی بزنند بدون پاسخ خواهند بود .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: بخشی از پاسخ مجازات قطعی آنها در خارج از این مجلس و در دستگاه‌های امنیتی و نظامی پیگیری خواهد شد.

 البته این مطالبه مجلس است اما وظیفه مجلس آن است که راه این شهدا برای احیای برنامه هسته‌ای و مسیر پیشرفت و توسعه کشور تقویت شود.

راه اندازی پویش «بازرسی‌های آژانس انرژی اتمی را متوقف کنید»

این درحالی است که برخی از مردم  با راه انداختن پویشی با عنوان «بازرسی‌های آژانس انرژی اتمی را متوقف کنید» اعلام داشته‌اند: ترور دانشمند گرانقدر دکتر فخری‌زاده بار دیگر ملت ایران را داغدار کرد.

ترور دانشمندان هسته‌ای ایران یکی پس از دیگری توقف پیدا نمی‌کند مگر اینکه یک پاسخ سریع و سخت به این جنایات داده شود.

درادامه درخواست این پویش آمده است: با توجه به اینکه بازرسان آژانس نقش مهمی در فاش کردن اطلاعات دانشمندان ما داشتند مهمترین اقدام اخراج این افراد کوتاه کردن دست آنها از نظارت بر اطلاعات و سایت های هسته‌ای است.

‏اما چرا ‎قطع بازرسی ها و ‎اخراج جاسوس های آژانس از پاسخ های دیگر مهمتر است؟

چون تنها ابزار واقعی فشار بر غرب و تنها بندی است که به ‌واسطه‌اش آنها مطمئن از خارج نشدن ایران از چارچوب مورد خواست غرب هستند و رفتار ایران هم تحت کنترل است.

در گزارشهای دموکرات‌ها، نومحافظه‌کاران و اندیشکده‌های ‏غربی نیز آمده است.

انفعال یا اقدام نمادین بی‌اثر و سکوت و صبر به امید مذاکره،پیش‌بینی‌پذیری ایران را افزایش و طرف مقابل را در حمله به نیروهای ایران، خرابکاری و ترور برای امتیازگیری جری خواهد کرد».

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *