1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. آیا طرح اقدام ملی بازار مسکن را به ثبات می‌رساند؟
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

آیا طرح اقدام ملی بازار مسکن را به ثبات می‌رساند؟

طرح اقدام ملی بازار مسکن

طرح اقدام ملی مسکن طرحی دولتی با کمک بخش خصوصی برای پایدار کردن بازار پرالتهاب مسکن کشور است. طرحی که قرار است مسیر خانه‌دار شدن مردم را تسهیل کند و زیرساخت‌های لازم برای آن فراهم شود. اما آیا این طرح به ثبات بازار مسکن می انجامد؟ با برات نیوز همراه باشید.

طرح اقدام ملی بازار مسکن ، قالب‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها «خودمالکی است.» هدف دولت برای اجرای این پروژه، تولید و عرضه مسکن پایدار است و قصد تصدی‌گری ندارد و اگر تولید مسکن متوقف شود مطمئنا مشکلاتی در زندگی مردم به‌وجود خواهد آمد.

خانه‌هایی که قرار است با قیمت مصوب شورای مسکن در نقاط مختلفی از کشور با مشارکت بخش خصوصی ایجاد شوند. طرحی در ادامه مسکن مهر که با ساز وکارهای جدید و با حضور سرمایه‌گذارانی از بخش خصوصی اجرایی می‌شود.

یکی از پروژه‌های این طرح، فاز شهر جدید سهند است. طرحی برای خانه دار شدن اقشار متوسط و کم درآمد در تبریز که پس از چند سال وقفه دوباره اجرایی شده است. سهند ظرفیت و پتانسیل بالایی برای توسعه دارد و می تواند کمک بزرگی برای خانه دار شدن اقشار کم درآمد این منطقه باشد.

شهر سهند جزء شهرهای فرازمند و پیشرو است. شهر جدید سهند از لحاظ نقشی که در تولید مسکن دارد توانسته است برای کلان شهر تبریز نقش مهمی ایفا کند.

اجرای چنین طرح هایی در کشور به اذعان مدیران دولتی، می تواند راهی برای برون رفت از مشکلات مسکن خانواده های کم درآمد باشد. اگر اجرای آن درست، به جا و بدون دخالت دولت انجام شود. طرحی که می تواند اقشار کم درامد را به رویایی دیرینه خود برساند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست