1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. رعایت فاصله گذاری اجتماعی به کمک ربات‌ها
تکنولوژیمنتخب سردبیر

رعایت فاصله گذاری اجتماعی به کمک ربات‌ها

رعایت فاصله گذاری اجتماعی به کمک ربات های کارگر

به دلیل شرایطی که شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان ایجاد کرده‌است، ممکن است روند زندگی انسان‌ها هیچ‌گاه به حالت گذشته بازنگردد. به نظر می‌رسد که تا زمان پیداشدن واکسن این ویروس، تنها کاری که برای کنترل شیوع آن از ما ساخته‌است؛ رعایت دستورالعمل‌های مربوط به فاصله اجتماعی است. حالا یک کافه در کره‌جنوبی برای بهتر رعایت کردن فاصله گذاری اجتماعی ، تصمیم به استفاده از ربات های کارگر گرفته‌است. با برات نیوز همراه باشید.

این کافه که در شهر دائه‌جئون واقع شده‌است، برای تهیه و سرو قهوه به مشتریان، ربات های کارگر را به خدمت گرفته‌است. استفاده از ربات‌ها به جای نیروی انسانی، به رعایت فاصله گذاری اجتماعی کمک می‌کند و با کاهش میزان تعاملات افراد، احتمال انتقال ویروس از راه انسان به انسان را کم می‌کند و تا حد زیادی از شدت شیوع بیماری می‌کاهد.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در یک کافه‌

همچنین نحوه چینش میزها در این کافه به صورت فاصله‌دار طراحی شده‌است تا ربات‌ها بتوانند به راحتی در فضای کافه رفت و آمد کنند و علاوه بر این مشتری‌ها هم ملزم به رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی شوند. این ربات‌ها می‌توانند بیش از ۶۰ نوع نوشیدنی مختلف را برای مشتری تهیه کنند و در هر لحظه با بررسی نقشه کافه و مکان میزهای پر و خالی، بهترین راه را برای رسیدن به میز مشتری برگزینند.

با این وجود، هنوز برخی تصور می‌کنند که گسترش استفاده از ربات های کارگر به معنای در خطر افتادن امنیت شغلی بسیاری از انسان‌ها است. این افراد از این‌که جایگاه شغلی انسان‌ها توسط ربات‌ها اشباع شود سطح بی‌کاری در اجتماع افزایش یابد، اظهار نگرانی می‌کنند. استفاده از ربات‌ها در آینده می‌تواند وارد حوزه‌های دیگر هم بشود و تغییرات زیادی در حوزه‌های مختلف به وجود بیاورند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست