اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

رفع ابهامات طرح مالیات برخانه های خالی در مجلس

طرح مالیات برخانه های خالی

با توجه به ابهامات موجود در طرح مالیات برخانه های خالی ، این طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بررسی می شود.

جهت بررسی مجدد و رفع برخی از ابهامات جزییات طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم (مالیات بر خانه‌های خالی) در دستور کار جلسه علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

در همین راستا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرده است که قبل از مطرح شدن جزییات طرح مالیات بر خانه های خالی باید ابهامات آن در این کمیسیون بررسی و رفع شود .

بیشتر بخوانید: جزئیات طرح مالیات بر خانه‌ های خالی باید اصلاح شود

همچنین قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی نیز درباره ابهامات این طرح اظهار کرد: طبق ماده ۱۵۳ نمایندگان هر ابهامی درخصوص طرح مالیات بر خانه های خالی داشته باشند باید مطرح کنند.

وی همچنین به نامه رسمی رییس کمیسیون اقتصادی و اعضای این کمیسیون در خصوص این طرح نیز اشاره داشته و گفته است که دوستان کمیسیون اقتصادی معتقدند طرح باید در این کمیسیون بررسی شود .

قالیباف درادامه اظهار داشته که از رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تقاضا داریم نظر کمیسیون‌های فرعی را هم بگیرند تا با توجه به این‌که این طرح، قید دو فوریت دارد به سرعت برای رای‌گیری به صحن علنی بیاید.

رییس مجلس شورای اسلامی معتقد است که دولت نیز موافق ارجاع طرح مالیات برخانه های خالی به کمیسیون اقتصادی مجلس است و این طرح به کار کارشناسی بیشتری دارد .

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید