ظاهر رابط کاربری پلی استیشن 5 برای اولین بار نشان داده شد. این یکی از آخرین چیزهایی بود که سونی قبل از ورود پلی استیشن ۵ در ماه آینده به نمایش گذاشته است. چیزی که مردم مدت‌ها در انتظار فاش شدن آن بودند.

به گزارش برات نیوز، سونی پیش نمایش رابط کاربری پلی استیشن 5 را در ویدئویی که حدود ۱۱ و نیم دقیقه اجرا شد، نشان داد و در آن بسیاری از ویژگی‌های رابط کاربری را به خوبی نمایش داده شده است. ظاهر رابط کاربری پلی استیشن 5 دارای عناصری است که از رابط کاربری موجود پلی استیشن ۴ و عناصری کاملاً جدید وام گرفته شده‌اند. چیزهای هیجان‌انگیز زیادی وجود دارد، اما در اینجا ۵ ویژگی خاص از آنچه سونی می‌خواهد با پلی استیشن ۵ انجام دهد را خواهیم دید.

بیشتر بخوانید: آیا ایکس باکس جدید بیش از حد داغ می‌شود؟

سرعت و حساسیت

ما انتظار داشتیم با سخت‌افزار قدرتمندتر در پلی استیشن ۵ بتوانیم قابلیت استفاده را افزایش دهیم و به نظر می‌رسد که به آن دست یافته‌ایم. رابط کاربری پلی استیشن ۴ واقعاً به هدف خود عمل می‌کند، اما در ویدئویی که سونی به اشتراک گذاشت، رابط کاربری پلی استیشن ۵ بسیار سریع‌تر و پاسخگوتر به نظر می‌رسد. تصور بر این است که وقتی مردم به رابط کاربری پلی استیشن ۵ عادت کنند، بازگشت به بازی پلی استیشن ۴ دشوار خواهد بود (کاری که تعداد کمی از ما با توجه به سازگاری پلی استیشن ۵ با اکثر بازی‌های پلی استیشن ۴ باید آن را انجام دهیم).

فعالیت‌ها

حداقل در سطح ظاهری، به نظر می‌رسد که فعالیت‌ها به نوعی گسترش غنائم و دستاوردها هستند. ایده فعالیت‌هایی که به شما اهداف محیط بازی را می‌دهند یا باید شما را به سمت مجموعه‌های درون بازی هدایت کنند خوب است. همچنین ایده فعالیت‌هایی که در آنجا نکات مربوط به محیط بازی به شما داده می‌شود هم خوب به نظر می‌رسد، اگرچه نمی‌توان مطمئن بود که این مزیتی است که برای استفاده از آن به اشتراک PlayStation Plus احتیاج باشد.

پلی استیشن ۵
پلی استیشن ۵

برآورد زمان پخش رابط کاربری پلی استیشن 5

این یک ویژگی کوچک در مقایسه با بقیه است، اما این امکان وجود دارد که فعالیت‌ها همانطور که سونی توصیف می‌کند، «برآورد شخصی سازی زمان بازی» را به شما ارائه دهند. برای افرادی که سرشان شلوغ است یا کسانی که بچه دارند، دانستن اینکه چقدر ممکن است به محض نشستن سر بازی وقت کافی داشته باشند دشوار است، اما این تخمین‌های زمان بازی ممکن است ایده خوبی از مدت زمان سپری شدن در یک سطح یا بخش خاص را به آنها بدهد. امید این است که افراد وقت آزاد کافی را تا جایی که این برآوردها مهم نباشند، داشته باشند. اما در مواردی که بازیکنان می‌دانند که وقت زیادی ندارند، داشتن آنها خوب خواهد بود.

پخش جریانی تصویر در تصویر با دوستان

نحوه کار سیستم مهمانی پلی استیشن ۵ بسیار قوی است، اما یکی از ویژگی‌هایی که وجود دارد توانایی اشتراک صفحه نمایش با افراد هم گروهی است. ممکن است در ابتدا به نظر یک ویژگی بزرگ و قابل توجه به نظر نرسد، اما طی چند ماه گذشته به خصوص از زمان شروع همه گیر شدن بیماری کرونا، افراد همیشه از ویژگی‌های پخش و اشتراک صفحه نمایش برای تماشا ویدیوهای YouTube با هم استفاده کرده، محیط بازی را به جریان انداخته و نکاتی را به یکدیگر ارائه می‌دادند. دیدن اینکه ویژگی مشابهی برای پلی استیشن ۵ در دسترس است بسیار جالب است، چرا که به اشتراک گذاری صفحه می‌تواند در واقع احساس بیشتری را در آنها ایجاد کند که واقعاً با دوستانشان در یک پاتوق هستند و تنها با آنها گپ و گفتگ ندارند.

صفحه اصلی

نمی‌توان مطمئن بود که آیا صفحه اصلی جدید پیشرفت عمده‌ای در صفحه اصلی پلی استیشن ۴ ایجاد خواهد کرد یا نه، اما باید بگویم که صفحه اصلی پلی استیشن ۵ بسیار روان و صاف است. آیکون‌های برنامه کوچک‌تر، بسیار بهتر به نظر می‌رسند و این واقعیت که فروشگاه پلی استیشن یک ویژگی یکپارچه است و نه یک برنامه مستقل، باید جستجوی بازی‌های جدید را بسیار بهتر کند. خبر بسیار خوبی است، چرا  که مرور بازی‌ها در فروشگاه پلی استیشن ۴ می‌تواند گاهی ناامید کننده باشد.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *