1. خانه
  2. فناوری
  3. بازی
  4. ظرفیت خط تولید پلی استیشن 5 افزایش یافت
بازیمنتخب سردبیر

ظرفیت خط تولید پلی استیشن 5 افزایش یافت

ظرفیت خط تولید پلی استیشن 5

اگر از نشستن در خانه به خاطر در امان ماندن از ویروس کرونا خسته شده‌اید، باید بدانید که در این موضوع تنها نیستید. به نظر می‌رسد شرکت سونی هم متوجه ملال و بی حوصلگی فراگیر این روزها شده است. زیرا بر اساس گزارشی از بلومبرگ، سونی ظرفیت خط تولید پلی استیشن 5 را با افزایش چشمگیری مواجه کرده است. دلیل این کار، رسیدن به حجم تقاضایی است که به خاطر شرایط به وجود آمده، برای این کنسول جدید سونی ایجاد شده است.

بیشتر بخوانید: هر آنچه درباره کنسول پلی استیشن 5 می‌دانیم

احتمالا کنسول پلی استیشن ۵ همین امسال عرضه می‌شود. منتهی به جای تولید ۵ تا ۶ میلیون دستگاه از این کنسول طبق پیش بینی‌های اولیه کارشناسان، انتظار می‌رود که سونی اقدام به تولید ۹ تا ۱۰ میلیون دستگاه از آن کند. این نشان دهنده افزایش ظرفیت خط تولید پلی استیشن 5 است. به ویژه اگر این واقعیت را در نظر بگیریم که کنسول PS4 که در سال ۲۰۱۳ عرضه شده بود، تنها ۴/۳ میلیون دستگاه تا پایان آن سال فروش داشت.

ظرفیت خط تولید PlayStation 5 به دلیل شیوع کرونا افزایش پیدا کرد
کنسول پلی استیشن 5 امسال به بازار عرضه می‌شود

بنابراین افزایش حجم تولید کنسول جدید سونی تا ۱۰ میلیون، می‌تواند به این معنی باشد که این شرکت انتظار فروش دو برابری این کنسول نسبت به نسل قبلی آن را دارد. مشخصا باید گفت که سونی دست به ریسک بزرگی زده است. گفته می‌شود که دلیل افزایش ظرفیت خط تولید پلی استیشن 5 سونی این است که همواره به مقدار کافی کنسول PS5 در بازار موجود باشد. این موضوع می‌تواند منجر به ترغیب بیشتر گیمرها برای خرید این کنسول و سرگرم شدن با بازی های جدید آن در شرایط قرنطینه شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست