مسکن مهر طرحی که اجرای آن در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد مطرح شد و کار ساخت  مجتمع های مسکونی چند صد واحدی درحاشیه شهرهای اصلی کلید خورد. این طرح اجرایی شد تا قشرهای کم درآمد و ضعیف صاحب خانه شوند به همین دلیل دولت با دریافت هزینه کم بابت ساخت و واگذاری زمین رایگان دراین راه قدم گذاشت. تا مردادماه سال 92 که دولت دهم به کارخود پایان داد این پروژه با پیشرفت 70درصدی تحویل دولت یازدهم شد اما متاسفانه با توجه به بی توجهی مسوولان به بحث مسکن مهراین پروژه تقریبا نیمه تمام و در همان شرایط قبلی باقی ماند و هیچ پیشرفتی نداشت و مردم ماندند کلی واحد تحویل نگرفته که بلاتکلیف است. در این میان در دولت دهم در برخی از شهرها تعدادی از واحدهای مسکن مهر تحویل متقاضیان شده بود که یکی از این شهرها پردیس بود که تعداد چشمگیری از واحدهای مسکن مهر در این شهر به متقاضیان تحویل شد.  پس از واگذاری واحدهای مسکونی، بحث فروش عرصه واحدهای مسکن مهر پردیس و خود مالکی شدن این واحدها مطرح شد و برخی از صاحبان واحدهای مسکن مهر اقدام به خرید عرصه این واحدها کردند.

این درحالی است که مدیر اجرایی عرصه مسکن مهر پردیس با اشاره به واگذاری عرصه ۲۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در ۱۵ ماه گذشته، از آغاز فروش تابستانه عرصه در این شهر جدید خبر داده است.

حضرتی، مدیر اجرایی عرصه مسکن مهر پردیس با اعلام این خبر گفته است: فروش تابستانه عرصه واحدهای مسکونی مسکن مهر شهر جدید پردیس آغاز شده و متقاضیان می‌توانند با پیش پرداخت ۲۰درصد از قیمت عرصه از تمامی تخفیفات اعلام شده استفاده و مابقی را تا آخر سال جاری تسویه کنند.

بیشتر بخوانید: غیرقانونی بودن فروش اجباری عرصه در واحدهای مسکن مهر

وی افزوده است: با تصویب هیات‌مدیره شرکت عمران پردیس و همچنین مجوز صادره از طرف مجمع عمومی شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید، خریداران عرصه مسکن مهر می‌توانند برای خرید عرصه واحد خود با شرایط مناسب پیش بینی شده برای متقاضیان اقدام کنند .

مدیر اجرایی عرصه مسکن مهر شهر جدید پردیس ضمن اشاره به اینکه فروش بلندمدت اقساط  پنج ساله همچنان اجرا می شود بیان کرده است:متقاضیانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی(کمیته امداد، بهزیستی) هستند، افزون بر برخورداری از تخفیف‌های اعلام‌شده مشمول ۲۰ درصد تخفیف دیگر نیز می‌شوند. 

حضرتی با اشاره به این موضوع که خرید عرصه برای متقاضیان ثبت‌نامی هیچ الزامی و اجباری نیست، عنوان کرده است: واگذاری ۲۷ هزار و ۵۰۰ واحد عرصه در ۱۵ماه گذشته بیانگر این است که اهمیت و ارزش خود مالکی و مالکیت شخصی برای مردم کاملا ملموس بوده و پیشرفت چشمگیر پروژه‌های عمرانی در بخش ساخت و  زیرساخت‌ها در شهر جدید پردیس گواهی بر این مسئله است.

وی خاطرنشان کرده است: شرکت عمران شهرجدید پردیس طبق دستورالعمل واگذاری عرصه به وظائف خود عمل و تمامی درآمد حاصل از محل فروش عرصه را برای پیشبرد پروژه‌های مسکن‌ مهر هزینه کرده است.

مدیر اجرایی عرصه مسکن مهر شهر جدید پردیس تاکید کرده است :یکی از اهداف و سیاست‌های مهم شرکت عمران شهر جدید پردیس پس از واگذاری عرصه مسکن مهر، سنددار کردن ششدانگ عرصه و اعیان این واحدها است.

به گفته وی همکاران ما در شرکت عمران در واحدهای مربوطه به‌دنبال اخذ پایان کار پروژه‌ها از شهرداری هستند و تیم ویژه‌ای نیز پیگیر مامور پیگیری این موارد شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *