در راستای اجرای طرح عرضه اولیه سهام در بورس، 7 درصد از سهام شرکت فرآورده‌های معدنی و اپال کانی پارس چهارشنبه هفته جاری در بازار سرمایه عرضه اولیه می شود.

به گزارش برات نیوز، تعداد یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون سهم شرکت فرآورده‌های معدنی و اپال کانی پارس معادل ۷درصد سهام این شرکت، چهار‌‌شنبه این هفته با نماد معاملاتی “اُپال” در بورس عرضه اولیه می‌شود.

این درحالی است که عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه یکی از گزینه‌های بسیار جذاب برای سرمایه‌ گذاران است.

سرمایه گذاری بر روی سهام عرضه اولیه برای تازه ‌واردهای بورس  پیشنهاد ویژه ای به شمار می‌رود.

زیرا سهام‌هایی که در این عرضه به فروش می‌رسند در بیشتر مواقع سودآور هستند و به همین دلیل، طرفداران زیادی دارند.

سودآوری عرضه اولیه سهام هر شرکتی برای سرمایه گذاران چه تازه وارد و چه قدیمی به دلیل سوده ده بودن پیشنهاد خوبی است اما دراغلب موارد از سوی تازه واردها از این سهام بیشتر استقبال می شود.

بر اساس این گزارش، چهارشنبه هفته جاری ششم اسفند ماه جاری،تعداد یک میلیارد و 400 میلیون سهم شرکت فرآورده‌های معدنی و اپال کانی پارس معادل 7درصد سهام این شرکت،در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌شود.

عرضه اولیه سهام 575 امین شرکت پذیرفته شده در بورس

این میزان سهام در محدوده قیمتی 1200 تا 1250 تومان برای هر سهم و با سهمیه  400 سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری پارسیان، متعهد عرضه سرمایه‌گذاری پارسیان و متعهد خرید نیز شرکت تامین سرمایه امید به میزان 50 درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه هستند.

شرکت “فرآوری معدنی اپال کانی پارس” به عنوان پانصد و هفتاد و پنجمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران قرا می گیرد.

سهام این شرکت در بخش “استخراج کانه‌های فلزی” گروه و طبقه “استخراج کانه‌های فلزی آهنی” در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد ” اپال ” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

کشف قیمت یک میلیارد و 120 میلیون سهام جهت عرضه به عموم

گفتنی است تعداد یک میلیارد و 400 میلیون سهم شرکت فرآورده‌های معدنی و اپال کانی پارس در حالی پس فردا عرضه اولیه می‌شود که از این تعداد، یک میلیارد و 120میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت .

براساس این گزارش، تعداد 280میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

در همین حال و بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

عرضه اولیه سهام شرکت معدنی دو هزار میلیارد تومانی در بازار بورس

اپال کانی پارس سال 85 تاسیس شده و شرکت سرمایه گذاری پارسیان مالک 99.9 درصدی آن است.

این شرکت 2 هزار میلیارد تومانی سهامدار دو شرکت اپال پارسیان سنگان (با تولید 5 میلیون تن گندله ) و فولاد  سبزوار است. همچنین “اپال” دارای سال مالی دوازده ماهه منتهی به دی بوده و در آخرین عملکرد و مربوط به سال مالی گذشته برای هر سهم 547 ریال سود محقق کرده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *