با توجه به اهمیت سودآوری عرضه اولیه سهام شرکت‌ ها در بازار سرمایه، عرضه اولیه سهام «شرکت پتروشیمی بوعلی سینا» با نماد «بوعلی» امروز 17 آذر ماه در بورس تهران انجام شد.

به گزارش برات نیوز، آگهی عرضه اولیه سهام شرکت “پتروشیمی بوعلی سینا” به نماد «بوعلی» منتشر شد.

طبق این اعلام، قرار است روز چهارشنبه (۱۹ آذر ماه) تعداد ۴۲۰ میلیون سهم معادل ۱۲ درصد از سهام این شرکت عرضه شود.

سهام “پتروشیمی بوعلی سینا” به عنوان پانصد و هفتاد و هشتمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش “محصولات شیمیایی” گروه و طبقه “تولید مواد شیمیایی پایه به جز کود” در فهرست نرخ‌های بازار دوم و به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر ۲۰۰ سهم در دامنه قیمتی ۳۹ هزار و ۳۶۰ ریال تا ۴۱ هزار و ۴۳۰ ریال تعلق می‌گیرد.

عرضه اولیه سهام شرکت‌ ها در بازارسرمایه و استقبال رسانه‌ها از آن

عرضه اولیه سهام شرکت‌ها با توجه به اهمیت سوددهی آن ها بسیار مورد توجه رسانه ها قراردارند و بر اساس آمارهای ارائه شده تاکنون بیش از ۹۰ درصد از عرضه اولیه‌هایی که در بورس انجام شده، سودآور بوده‌اند .

در همین حال به دلیل جذابیت سوددهی سهام عرضه اولیه ها در بازار سرمایه از سوی فعالان این حوزه مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: بورس میزبان سومین هلدینگ سیمانی

حمایت تاثیرگذار دولت از بازار سرمایه از راه های مختلفی از جمله آزاد سازی سهام عدالت،عرضه صندوق‌های ETF با قیمت مناسب، تامین مالی از طریق این بازاروعرضه سهام شرکت های جدید موجب شده تا بازار بورس روند خوبی را در پیش گرفته است.

جذابیت عرضه اولیه سهام به دلیل سوددهی بالا

عرضه اولیه سهام شرکت‌ ها در بازار سرمایه یکی از گزینه‌های بسیار جذاب برای سرمایه‌ گذاران، به ویژه افراد تازه ‌وارد در بورس به شمار می‌رود.

زیرا سهام‌هایی که در این عرضه به فروش می‌رسند در بیشتر مواقع سودآور هستند و به همین دلیل، طرفداران زیادی دارند.

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می‌شود، به روز اول عرضه سهام، «عرضه اولیه» گفته می‌شود، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق بورس یا فرابورس توسط سرمایه‌گذاران خریداری می‌شود.

این درحالی است که تجربه نشان داده که بیش از ۹۰درصد از عرضه‌های اولیه‌ای که در بورس انجام می‌‌شوند سودآور هستند.

نکته قابل تامل این است که عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه به این معنی نیست که آن شرکت، تازه کار خودش را شروع کرده است.

بلکه به این معنی است که به تازگی اجازه خرید و فروش سهام آن در بورس صادر شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *