بورسمنتخب سردبیر

تا پایان سال 4 عرضه اولیه از شرکت‌های ریلی به بورس وارد می‌شوند

عرضه اولیه شرکت ریلی

نورالله بیرانوند، معاون اقتصادی شرکت راه‌آهن اعلام کرد: ما به شرکت‌های ریلی مشاوره دادیم تا به بازار بورس و سرمایه وارد شوند و بتوانند منابع مالی خود را تأمین کنند. عرضه اولیه شرکت ریلی تا اخر امسال انجام می‌شود. در مرحله نخست قرار است بستر مناسب فنی ورود شرکت‌های ریلی به بورس را فراهم کنیم؛ ما ابتدا قصد داریم تا حکمرانی و سطح مدیریتی شرکت‌های ریلی را ارتقاء بخشیم و سپس درآمد شرکت‌های ریلی را از محل تأمین مالی بازار سرمایه افزایش دهیم. با برات نیوز همراه باشید.

معاون اقتصادی شرکت راه آهن در ادامه افزود: ورود شرکت‌های ریلی به بورس و تأمین مالی این شرکت‌ها از طریق فروش سهام، باعث کاهش ریسک مالی آن‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: قاچاقچی لوازم خانگی جای واردکننده را پر کرده است

در ادامه سوالی در رابطه با وضعیت سود و زیان شرکت‌های ریلی مطرح شد که بیرانوند این‌گونه به آن پاسخ داد: عرضه اولیه شرکت ریلی نیازمند سازوکاری ویژه است و قرار نیست شرکت زیان‌ده به بازار سرمایه وارد شود. به‌جز شرکت‌های مسافری، باقی شرکت‌های فعال در این حوزه سودآور هستند و می‌توانند به بازار بورس وارد شوند.

وی ادامه داد: تا پایان سال 4 شرکت ریلی به بورس وارد می‌شوند، البته شرکت رجا از جمله شرکت‌هایی‌ست که فعلا توانایی حضور در بورس را ندارد. خود این شرکت تقاضای ورود به بورس کرده است اما صورت‌های مالی اجازه این‌کار را به آن‌ها نمی‌دهد.

به گزارش برات‌نیوز، هم‌اکنون در گروه حمل و نقل شرکت‌های بورسی، ۵ شرکت ریلی فعال هستند و یک شرکت نیز اوراق اجاره تأمین ناوگان منتشر کرده است. روند رشد ارزش سهام شرکت‌های ریلی در حال حاضر به دلیل استقبال خوب سهام‌داران، در ماه‌های اخیر تقریباً همواره با سیر صعودی و مثبت همراه بوده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید