به‌گفته یک منبع آگاه در شستا، اولین مجمع این شرکت به‌زودی برگزار می‌شود و سود حاصل از آن از طریق شماره شبای اعلام شده در سامانه سجام به حساب مشتریان واریز خواهد شد.  

به گزارش برات‌نیوز، منبع اگاه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی اعلام کرد: باتوجه به شرایط پیش‌آمده در اثر شیوع بیماری کرونا و همچنین به دلیل اینکه بسیاری از افراد حاضر در بازار بورس و سرمایه، سهام‌دار این شرکت هستند، اولین مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت در روز چهارشنبه 23 مهر 99 برگزار خواهد شد.

مدیران شرکت قصد دارند تا سود مجمع شستا را از طریق سامانه سجام به حساب مشتریان واریز کنند.  

گفتنی است شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در سال 1366 تأسیس شد.

این شرکت برای اولین بار در نخستین روزهای اردیبهشت سال جاری به بازار بورس و اوراق بهادار تهران وارد شد و ده درصد از سهام خود را عرضه کرد.

عرضه شستا در بورس را می‌توان بزرگ‌ترین عرضه اولیه تاریخ بورس ایران دانست که 4 میلیون و 300 هزار نفر در آن مشارکت کردند.

افزایش 10 درصدی عرضه شستا در بورس

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که تا پایان امسال میزان عرضه شستا در بورس از 10 درصد به 20 درصد افزایش خواهد یافت.

طبق مصوبه دولت، درصورتی‌که 20 درصد از سهام یک شرکت عرضه شود، از رسیدگی به حساب مالیاتی سال‌های قبل معاف خواهد شد.

مجمع عمومی عادی سالانه شستا، روز چهارشنبه 23 مهر 99 ساعت 10 در محل مرکز همایش رازی تهران برگزار خواهد شد.

طبق آمار، هزاران نفر از مشتریان این شرکت، خواستار پیگیری واریز سود سهام‌ها از طریق شماره شبای ثبت شده در سجام هستند.

واریز سود 36 شرکت از طریق سجام 

به‌گفته مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، در سال جاری تا کنون 36 شرکت بورسی از طریق شماره شبا و سامانه سجام سود مجامع خود را واریز کردند.

طبق آمار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، بورس اوراق بهادار از سال 1346 فعالیت خود را در ایران آغاز کرده است.

از همان زمان تا ابتدای سال 1399 حدود 12 میلیون نفر کد معاملات بورسی دریافت کرده‌اند، اما امسال به دلیل عرضه شستا در بورس و نیز آزاد شدن سهام عدالت، 8 میلیون و 500 هزار نفر کد معاملاتی دریافت کرده و به جمعیت سهام‌داران پیوستند.

بیشتر بخوانید: 25 درصد ایرانیان کد بورسی دریافت کردند

 نکته درخور توجه این است که بسیاری از این افراد تازه‌ وارد تنها عرضه اولیه خریداری کرده‌اند و سهام‌داران عدالت نیز بیشتر دارای سهام‌ خرد و پراکنده هستند؛ به همین علت باید سازوکارهای لازم تعیین شود تا شرایط فعلی بورس تغییر کند..

یکی از این سازوکارها را می‌توان واریز سود سالانه مجامع شرکت‌های بورسی به شکلی متمرکز و از طریق شماره شبای حساب بانکی مشتریان که در سامانه سجام ثبت شده است دانست.

به‌گفته حسین فهیمی مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، در نیمه نخست سال جاری، تعداد 36 شرکت توزیع سود خود را به ارزش بیش از 15 هزار و 815 میلیارد ریال از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام دادند.

شرکت‌های تامین سرمایه امید، سپه، پرداخت الکترونیک سامان کیش، قند نیشابور، ارتباطات سیار ایران، پتروشیمی خراسان، تندگویان، آهن و فولاد ارفع، بورس انرژی ایران، خدمات انفورماتیک، سیمان ارومیه، مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان، تامین سرمایه بانک ملت، پتروشیمی مبین، پلیمر آریا ساسول، عطرین نخ قم، پتروشیمی نوری، فرابورس، معدنی و صنعتی گل گهر، بیمه کوثر، پتروشیمی قائد بصیر، شیشه رازی، پتروشیمی فناوران، نفت ایرانول، بیمه آسیا، غلتک سازان سپاهان، گروه مالی مهر آیندگان، فجر انرژی خلیج فارس، نوش مازندران، پتروشیمی پارس، امیر کبیر، صنایع بهشهر، بانک خاورمیانه، بیمه نوین، ملی صنایع مس ایران و سیمان بجنورد؛ تا به امروز از طریق سمات سود خود را واریز کرده‌اند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *