دسته‌بندی نشده

فروشندگان ماسک ملزم به ثبت عرضه ماسک با نرخ مصوب شدند

عرضه ماسک با قیمت مصوب

جمشید گلپور، دبیر کارگروه مقابله با کرونا وزارت صمت درخصوص عرضه ماسک گفت: طبق بخشنامه به سازمان‌های صمت استان‌ها، کلیه واحدهای تولید مواد اولیه ماسک، تولیدکنندگان ماسک صنعتی و کارگاهی، شرکت‌های پخش، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مجازی، داروخانه‌ها و خرده‌فروشان موظفند فرایندهای مرتبط با تولید یا عرضه ماسک را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند تا بتوان عرضه ماسک با قیمت مصوب به شکل جدی‌تر دنبال کرد.

بیشتر بخوانید: تولید روزانه بیش از شش میلیون عدد ماسک

وی با اشاره به تولید گسترده روزانه ماسک در کشور و نظارت‌های ویژه در این حوزه ادامه داد: عدم درج اطلاعات تولید و فروش منجر به قطع سهمیه واحد متخلف و به‌منزله عرضه خارج از شبکه و قاچاق تلقی می‌شود.

به‌گزارش برات نیوز و به نقل از شاتا، رییس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت همچنین از واحدهای توزیعی کشور خواست که اسناد مالی معتبر خرید ماسک را جهت کنترل و نظارت بر شبکه های توزیع نگهداری کنند و در صورت خرید بالاتر از قیمت مصوب، مدارک را در اختیار سازمان صمت استان قرار دهند. عرضه ماسک با قیمت مصوب باید توسط همه تولید کنندگان انجام شود.

جمشیدگلپور، دبیر ستاد مقابله با کرونا وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره ماسک های موجود دربازار اظهار کرده است: در برآوردهای انجام شده میزان موجودی ماسک بهداشتی در کشور حدود ۱۸ تا ۳۰ میلیون عدد است و هم اکنون علاوه بر تولیدات کارگاهی، صنفی و گروه‌های جهادی، در بخش تولیدات صنعتی، روزانه بیش از شش میلیون عدد ماسک تولید و عرضه می شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید