اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

13 میلیارد تومان تخلف توسط عرضه کنندگان لوازم خانگی

عرضه کنندگان لوازم خانگی

در سالی که گذشت عرضه کنندگان لوازم خانگی کشور رقمی بیش از 12 میلیارد تومان تخلف کردند.

به گزارش برات نیوز ؛ در بازرسی های انجام شده در حوزه عرضه لوازم خانگی در سال گذشته مشخص شد که  از ۷۲ هزار و ۳۶۵ مورد واحد عرضه کنندگان لوازم خانگی ، صوتی و تصویری در سراسر کشور، ۲۱۸۳ فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی ۱۲ میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان تشکیل شده و متخلف شناخته شدند .

بر اساس اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، نتایج بازرسی و نظارت سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور نیز در حوزه واحدهای تولیدی و توزیعی پودر شوینده در سال ۱۳۹۸ از ۱۵۷ هزار و ۴۲۱ مورد بازرسی، ۲ هزار و ۵۸۸ فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از یک میلیارد و ۷۴۶ میلیون تومان شده تشکیل وبه ادارات کل تعزیرات حکومتی استانها و سایر مراجع ذی صلاح قانونی ارجاع داده شده است.

بیشتر بخوانید: یک انبار احتکار لوازم خانگی کشف شد

همچنین در بخش روغن موتور، طی مدت یاد شده ۵۱ هزار و ۱۶ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، عمده فروش، خرده فروش و انبار صورت گرفته و در پی آن ۳۱۷۵ فقره پرونده به ارزش بیش از هفت میلیارد و ۶۰ میلیون و ۳۳۵ تومان برای واحدهای متخلف تشکیل شده است.

برای کنترل و نظارت بر نحوه فعالیت انبار و سردخانه های سراسر کشور هم در این مدت جمعا ۷۰ هزار و ۱۸۲ مورد بازرسی توسط بازرسان سازمان‌های صمت کشور انجام شده که حاصل آن تشکیل ۲۹۰ فقره پرونده تخلف به ارزش ۱۱۵ میلیارد و ۶۷۴ میلیون تومان است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت، در سال گذشته حدود ۵۷ هزار و ۵۱۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، عمده فروش، خرده فروش و انبار لاستیک خودرو در سراسر کشور صورت گرفته که منجر به تشکیل تعداد ۲ هزار و ۱۲۹ فقره پرونده تخلف شده است. آمار پرونده‌های تخلف متشکله طی این مدت نشان می‌دهد از این تعداد، ۶۹۹۰ فقره پرونده مربوط به واحدهای عمده فروشی، ۴۶۵۶۵  فقره مربوط به واحدهای خرده فروشی و ۳۶۰۴ فقره مربوط به انبارها بوده است.

همچنین از مجموع بازرسی‌های انجام شده طی سال گذشته، از ۷۲ هزار و ۳۶۵ مورد واحد عرضه کننده انواع لوازم خانگی، صوتی و تصویری در سراسر کشور بازرسی انجام که و ۲۱۸۳ فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی ۱۲ میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان تشکیل و جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی استان‌ها ارسال شده است.

بیشتر بخوانید: صرف 50 درصد ارز لوازم خانگی به واردات موبایل اپل

بنابر گزارش عملکرد سال گذشته که از سوی وزارت صمت منتشر شده در مجموع چهار میلیون و ۹۰ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی صورت گرفته که نسبت به سال ۹۷ حدود ۷.۶ درصد افزایش داشته است. همچنین در پی این بازرسی‌ها ۳۳۲ هزار پرونده تشکیل شده که نسبت به تشکیل ۲۰۰ هزار پرونده در سال  ۱۳۹۷ حدود ۶۶ درصد رشد داشته است.

همچنین در سال گذشته تخلفات کشف شده به ۳۴۶ هزار فقره رسیده که نسبت به سال  ۱۳۹۷ حدود ۲۱ درصد افزایش داشته است.

کل شکایات با ۲.۳ درصد کاهش از ۲۶۳ هزار فقره در سال  ۱۳۹۷ به ۲۵۷ هزار فقره در سال ۱۳۹۸ رسیده است.

انتهای پیام

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید